Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.4°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Dbajmy o piersi

3 stycznia 2022 18:38 | autor: redakcja

21 stycznia Międzyrzec Podlaski odwiedzi mobilna pracownia mammograficzna. Z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat. Zaprasza firma LUX MED, która realizuje Program Profilaktyki Raka Piersi.

W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach wspomnianego programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym trzeba przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na panie 21 stycznia, przy Przychodni Zdrowia na ulicy Wiejskiej 13, w godz. 8-14.

W związku z epidemią Covid-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, personel medyczny prosi o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Pamiętajmy, wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100-procentową gwarancję powrotu do zdrowia. Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny