YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Debatowali o oświacie

17 stycznia 2018 16:50:29 | autor: Redakcja
Tematom oświatowym poświęcona była debata, która odbyła się 9 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej z siedzibą w Wysokim. Po raz pierwszy samorządowcy, nauczyciele i rodzice wspólnie rozmawiali o możliwościach uzyskania jeszcze lepszej jakości kształcenia w gminnych szkołach.

Gminna debata oświatowa w Wysokim (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

 

Hasłem przewodnim debaty był "Rozwój jakości oświaty w Gminie Międzyrzec Podlaski poprzez wspieranie szkół w kształtowaniu kompetencji kluczowych". W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, przedstawiciele organizacji pozarządowych, radni, wójt gminy  i pracownicy Urzędu Gminy.

Podczas debaty poszukiwano odpowiedzi na pytania m.in.

w jaki sposób rodzice mogą angażować się w życie szkoły, jakie umiejętności powinien posiadać absolwent naszej szkoły, jaki powinien być nauczyciel XXI wieku? Poruszono też kwestie bezpieczeństwa.

Debatę poprowadziła Dorota Pintal, przedstawicielka Ośrodka Rozwoju Edukacji  (publiczna placówka doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzona przez Ministra Edukacji Narodowej) i  opiekun merytoryczny gminy w realizowanym obecnie projekcie pn. "Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów"  organizowanym przez wspomniana organizację.

Jak podkreślają organizatorzy debata udowodniła, że szkoły w gminie Międzyrzec nadążają za zmianami w edukacji. Podczas spotkania padło wiele ciekawych pomysłów, wskazywano kierunki rozwoju, zamierzenia i oczekiwania. Była to również okazja do wyrażenia obaw i poszukiwania rozwiązań pozwalających ustrzec uczniów przed zagrożeniami, wynikającymi m.in. z korzystaniem przez dzieci i młodzież z internetu.

Warto dodać, że miniony rok był bardzo dobry dla oświaty w gminie Międzyrzec Podlaski. Dowodem na to było przyznanie samorządowi po raz drugi ogólnopolskiego wyróżnienia Lider Edukacji.


Gminna debata oświatowa w Wysokim


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male