Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Debaty nie będzie

25 listopada 2014 16:24 | autor: redakcja

Zapowiadana na wtorkowy wieczór debata kandydatów na burmistrza Międzyrzeca nie odbędzie się. Przedstawiciele komitetów wyborczych Artura Grzyba i Zbigniewa Kota nie dogadali się w tej sprawie.

Publiczną debatę (z udziałem mieszkańców) na długo przed pierwszą turą wyborów proponował Cezary Jurkowski. Nie udało się jednak jej zorganizować. Pełnomocnicy sztabów wyborczych mieli problemy nawet z umawianiem się na spotkania, co w dobie telefonów komórkowych i poczty elektronicznej wydaje się po prostu śmieszne. W rezultacie nie uzgodniono miejsca, terminu i formuły debaty.

Po pierwszej turze Zbigniew Kot spróbował postawić kontrkandydata przed faktem dokonanym. Ogłosił, że czeka na niego 25 listopada o godz. 18 w sali kinie Sława. Do mieszkańców Międzyrzeca trafiły ulotki z takim komunikatem.

W poniedziałek, 24 listopada, w godzinach popołudniowych doszło do spotkania przedstawicieli obu komitetów wyborczych. Porozumienia jednak nie osiągnięto. W nadesłanym do naszej redakcji komunikacie Zbigniew Kot poinformował, że zaproponowane warunki debaty "zostały jednostronnie odrzucone przez p. Artura Grzyba".

Podczas spotkania przedstawiciel komitetu Zbigniewa Kota miał proponować szereg ustępstw na rzecz kontrkandydata, dotyczących m.in. terminu debaty i osoby prowadzącej. Nie wyraził jedynie zgody na zmianę miejsca spotkania.

Z komunikatu dowiadujemy się, że przedstawiciel burmistrza proponował, aby debata odbyła się w restauracji Panorama Podlaska lub w Szkole Muzycznej. Zbigniew Kot chciał natomiast, aby miejscem spotkania była sala kina Sława.

- Ubolewam nad tym, że pomimo ogromnych starań z mojej strony i licznych ustępstw (otwartość na zmiany), to błahy powód i upór drugiej strony uniemożliwia mieszkańcom naszego miasta udział w historycznym wydarzeniu jakim byłaby DEBATA PUBLICZNA z udziałem tak kandydatów jak i mieszkańców – napisał w swoim oświadczeniu Zbigniew Kot.

Z naszych informacji wynika, że Zbigniew Kot będzie obecny dziś o godz. 18 przed kinem Sława.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (29 grudnia 2014 22:02)
  SKANDAL
  Najlepsze jest to że zdjęcie jest z koncertu Japończyków w M-cu - A NIE Z JAKIEJŚ DEBATY !!!!
  autor: gość

  (27 listopada 2014 22:01)
  Po przeczytaniu waszych komentarzy odnoszę wrażenie że burmistrz rządzi totalitarnie i robi co chce,a gdzie jest głos rady miasta?bez jej akceptacji nie było by stoku i innych jak to nazywacie nietrafionych inwestycji.Bawi mnie widok radnych(ze starego wyboru)krytykujących inwestycje Grzyba,a w wielu głosowaniach podnosili rękę i byli za pomysłami burmistrza, to tak jak złodziej ukradnie portfel i krzyczy"łapać złodzieja"uważam że dziś najlepszym kandydatem jest Grzyb, a pan Kot to niech zacznie porządki od siebie i niech się ogoli.
  autor: gość

  (26 listopada 2014 23:08)
  Witam bardzo serdecznie Międzyrzeczan Jeśli chcemy wiedzieć na czym polega sprawowanie władzy w gminach , miastach i dalej i wyżej to mamy Wilkowyje a tam jeśli chodzi o gminę , jest przedstawiona rzeczywistość , czyli od każdej inwestycji , gminnej , miejskiej i niestety wyżej ,w latach dziewięćdziesiątych , wszyscy włodarze pobierali 10% , ale to były lata 90 a w XXI wieku jest nieco więcej i nie chodzi o to , że walczą bo kochają i życie poświęcą i o te marne pobory tylko o te procenty. Przyjaciel przyjaciela czy kolegę nie świni za 12 tys. brutto , to walka o stawkę: inwestycja x min. 10% ,my tylko na to patrzymy i sami siebie oszukujemy , że może w tym czteroleciu będzie lepiej. Jesteśmy niestety wszyscy w wielkim nieszczęściu , bo nie przyjechała amerykanka i jak sami się nie obudzimy to nikt jej nie zastąpi. Mamy Czerepacha mamy i innych bardzo podobnych ale najgorsze , ze nie mamy tych pozytywnych i nawet Infułat nie potrafi albo odwagi nie ma , aby publicznie z przyłożoną dłonią do serca zapewnić o uczciwości a nie przynależności kandydata. To bardzo smutne bo przez dziesięciolecia nasze miasto nie miło szczęścia do władzy ale ja wierzę w scenariusz podobny do Wilkowyj , że i władza i ksiądz albo się zmienią albo rozumu nabiorą.
  autor: Kusy

  (26 listopada 2014 21:51)
  zgoda
  babka z dziadkiem zyli w zgodzie postawili dom nawodzie dziadek piardnol babka bznela i chalupa poplynela
  autor: my

  (26 listopada 2014 19:08)
  wnioski
  Nikt nikogo nie zmusza do kandydowania.A jak już się wepchasz jeden czy drugi to staraj się ze wszystkich sił spełnić obietnice i pracuj dla swoich wyborców ze wszystkich sił.a nie tylko kabzę zbijaj i marzenia swoje durne spełniaj. Na takie rządy nie ma przyzwolenia.Głupoty wyczyniać to za swoje. Ludzi szanować a nie pokazywać chamstwo i arogancję.
  autor: babcia

  (26 listopada 2014 17:59)
  Mówi a nie był.
  No i to jest właśnie myślenie prostego człowieczka, Grzyb nic nie zrobił itp itd.. Ludzie się czepiają stoku, i jak to zawsze bywa, najwięcej do powiedzienia mają ci którzy nawet nie przechodzili obok, Stok jest czynny cały czas, tylko gdzie są chętni do jazdy ? może ktoś mi odpowie ? Wy myślicie ze bycie burmistrzem to taka prosta sprawa, ale jakbyście pomyśleli to ma przewalone. Chce dobrze a mu dupe obrabiają. Powiem krótko "Jestem za burmisztrzem" Nie ważne kto nim będzie, ważne żeby miejsca pracy były i hajs sie zgadzał. Proste ! Kto przejdzie zobaczymy niebawem. Dziękuje i pozdrawiam.
  autor: mieszkaniec

  (26 listopada 2014 09:38)
  Brawo panie Kocie ustawił pan debatę na którą stawił się pan Grzyb a zapomnial pan zająć salę :D buhahahahahaha widać jak jest pan zorganizowany brawo normalnie nic tylko kandydować na burmistrza
  autor: :D

  (25 listopada 2014 22:27)
  qrwa
  jest tyle złości i nienawiści w tym kraju-rodak do rodaka, kolega do kolegi, potem frustracje i pretensje, zwala się na żydów, homo.., zakompleksiony naród nawet nie robotniczy, nawet może i nie chłopski…gleba, po dzisiejszej pseudo debacie widać-przyjaciel wrogiem.. gdzie tu żyć, osaczyć, pożreć..skonsumować…..dobrze że są tanie połączenia lotnicze do innych krajów……...
  autor: pwppip

  (25 listopada 2014 21:34)
  do 'brawo'
  typowa zagrywka p. Grzybka. Kapusie, 'lepiej uważaj' itp zwroty szantaże groźby. To nie średniowiecze i nie Rosja. Na szczęście wybory są tajne więc nie dajmy się zastraszać.
  autor: gość

  (25 listopada 2014 19:41)
  Grzyba łatwo wypunktować. Pewnie Kot wygra debatę, ale czy wybory?
  autor: gość

  (25 listopada 2014 19:14)
  Debata odbędzie się w czwartek o godz18.00 w kinie sława. Dzisiejsze wystąpienie pana Grzyba to wielka porażka, potraktował nas mieszkańców jak gówniarzy.
  autor: Czestnik niedoszłej debaty

  (25 listopada 2014 18:42)
  do p.Karola B
  Panie kolego ilu inwestora wykupili działki na tej dzielnicy ?a dzielnica ekonomiczna czyli ta ulica to ze środków unijnych chyba nie ?i jeszcze jedno ile wynosi dla miasta i ile kosztuje miesięczne utrzymanie stoku.i gdzie ci ludzie korzystający ze stoku.jak ludzie pracy nie maja i pieniędzy to na stok pójdą?i co na nim dzieciom śnieg sztuczny dadzą do jedzenia ?
  autor: gość

  (25 listopada 2014 18:32)
  Brak szacunku do ludzi z międzyrzeca.wstyd ze taki człowiek reprezentuje miasto.ale w czwartek moze cos powie
  autor: gość

  (25 listopada 2014 18:15)
  brawo
  Kolego/koleżanko "Rozczarowany" radzę uważać. Kapusie nie śpią!
  autor: Pędrajw

  (25 listopada 2014 18:09)
  szkoda
  Zrobił sporo. Jednak wszystkie inwestycje przysłania "inwestycja roku", nieszczęsny stok narciarski! I jeszcze: brak szacunku dla wyborców, olewanie bliskich mu ludzi, doradca Pan Golec... Wystarczy bo się za bardzo rozpędzilem! :) Gdzie obiecane miejsca pracy? A może jakichś inwestorów lepiej było pozyskać niż spełniać własne, kosztowne marzenia! Szkoda Panie Grzyb. Czas na zmiany!
  autor: rozczarowany

  (25 listopada 2014 17:54)
  Uważam ze powinien wygrać Grzyb w dzisiejszych czasach nowy Burmistrz będzie musiał "przecierać szlaki" a to boleśnie odczuje Międzyrzec
  autor: Grzegorz

  (25 listopada 2014 17:20)
  Mówienie że Grzyb nic nie zrobił to nieporozumienie. Ścieżki spacerowo-rowerowe nad Krzną,stok, parking droga dojazdowa na 1 żwirowni, powstające centrum żeglarskie na 2 żwirowni, przerobiono internat ZSZ na mieszkania socjalne, ścieżka rowerowa do 2 żwirowni, strefa ekoinomiczna z nową ulicą i z terenami przygotowanymi dla ewentualnych inwestorów,tyle mi się przypomniało.
  autor: karol B

  (25 listopada 2014 16:59)
  to bylo wiadomo ze grzyb sie miga od debaty,co on ludziom powie ze nic nie zrobil w miescie
  autor: gość

  (25 listopada 2014 16:59)
  to bylo wiadomo ze grzyb sie miga od debaty,co on kludziom powie ze nic nie zrobil
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny