Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Diamentowy jubileusz Ryszarda Kornackiego

21 maja 2019 09:22 | autor: redakcja

Znany międzyrzecki poeta i pedagog Ryszard Kornacki świętuje w tym roku 60-lecie swojej pracy literackiej. Aby uczcić ten piękny jubileusz, Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z pisarzem, które odbędzie się 25 maja w holu Kina Sława.

Ryszard Kornacki urodził się w 1940 r. w Lublinie, a od 1962 roku związał się na stałe z Międzyrzecem. Debiutował w wieku 19 lat wierszem „Moment”, który ukazał się na łamach „Kultury i Życia”. Dziś na jego autorskim koncie jest 18 tomików wierszy oraz słownik biograficzny "Międzyrzec w życiorysy wpisany". Jest też współautorem wielu almanachów i antologii.

Pan Ryszard inicjował w Międzyrzecu wiele wydarzeń kulturalnych i aktywnie wspierał wiele inicjatyw. Jest członkiem założycielem Towarzystwa Przyjaciół Nauk i redaktorem wydawnictw TPN, założycielem i prezesem honorowym Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego oraz pomysłodawcą Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej.

Twórcza i społeczna aktywność pana Ryszarda były wielokrotnie nagradzane. Otrzymał on m.in. Honorowe Obywatelstwo Miasta Międzyrzec Podlaski oraz odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, którą przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jubileuszowe spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 maja, w holu Kina Sława. Początek o godz. 17. Poprowadzi je dwójka literatów i satyryków - Janusz Maciej Jastrzębski i Leszek Sokołowski. Poezję Ryszarda Kornackiego recytować będzie młodzież ze Szkolnego Koła Teatralnego, działającego pod opieką Jolanty Zbuckiej w Zespole Szkół Ekonomicznych. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Zbigniew Kot.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (26 maja 2019 06:39)
  Kontynuacja
  W szkole uczyli nas o twórczości zmarłych Polskich poetów takich jak Mickiewicz Słowacki, Baczyński. To mi wyglądało ,że POETA to wymarły gatunek ludzi. Sęk w tym że najczęściej napisane wiersze i wspomnienia lądują w szuflandii. Osobiście znam bardzo dużo osób piszących poezję i publikujących swoje teksty. Pan Profesor Kornacki Uczył mnie języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w zastępstwie "Ryfki" -Elżbieta Majczyna Ja też mam na moim koncie dwa tomiki poezji; "Gołębie serce" "A trzeci kur swoim dyszkantem" Ponieważ drukowanie książek w formie papierowej, to wciąż bardzo kosztowna pozycja. Więc publikuję bezpośrednio na stronach internetowych Portal pisarski Nick - gitesik. W zamierzchłych czasach w XV wieku jeden egzemplarz książki miał wartość porównywalną do dorosłego sześćsetkilogramowego byczka. Kazimierz Siłuch Mi też się dostało cosik z okruchów z pańskiego stołu. Kto ma szkołę ten ma lżej. Tak że warto się uczyć.
  autor: K. Siłuch

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny