YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Długi weekend na drogach

6 czerwca 2021 12:54:13 | autor: redakcja/KWP Lublin
Od 2 czerwca na drogach województwa lubelskiego doszło do 19 wypadków, w których 21 osób zostało rannych a 1 zginęła.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę po godzinie 19 w Dorohuczy (powiat świdnicki). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 27-latek kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus wyjechał z pola na drogę wojewódzką. Wtedy doszło do zderzenia z kierującym samochodem marki Subaru 29 latkiem z Bychawy. W wyniku zderzenia ciągnik przewrócił się przygniatając kierowcę. 27-latek z gm. Trawniki zginął na miejscu. Kierujący subaru był trzeźwy, nie odniósł obrażeń ciała.

Podczas weekendu policjanci ujawnili 88 nietrzeźwych kierujących. - Każdy taki kierowca to zagrożenie na drodze dla wszystkich uczestników ruchu. Piętnujmy takie skrajnie nieodpowiedzialne zachowania i zgłaszajmy podejrzenia o nietrzeźwych kierujących dzwoniąc na nr alarmowy 112 – apeluje komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP.

Policjanci patrolujący drogi w regionie zwracają szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzają stan trzeźwości kierujących, kontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

- Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię na drodze. Niektórych z wypadków można uniknąć obserwując innych uczestników ruchu drogowego i przewidując ich zachowania. Pamiętajmy! Aby weekend był udany, musi być przede wszystkim bezpieczny – podkreśla komisarz Andrzej Fijołek.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male