YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Do robota! - warsztaty programowania

19 października 2014 23:09:32 | autor: redakcja/GBP Drelów
Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie jest jedną z placówek tworzących sieć punktów GO_PRO!, czyli Gminnych Ośrodków Programowania. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mają szansę rozwijać w nich swoją kreatywność oraz uczyć się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

GBP w Drelowie jest wśród 20 bibliotek, w których we wrześniu 2014 roku powstały pierwsze punkty GO_PRO! W ramach funkcjonowania punktu w bibliotece pojawił się sprzęt do nauki programowania, m.in. zestawy klocków LEGO Mindstorms. Służą one do konstruowania PRAWDZIWYCH ROBOTÓW, których zachowanie można dowolnie programować.

Ponadto drelowska biblioteka wyposażona została w sprzęt multimedialny pomocny w ciekawej i innowacyjnej edukacji z zakresu algorytmów.

Po co to wszystko? Programowanie nie jest już dziedziną zarezerwowaną tylko dla informatyków. Cały świat wokół nas ulega procesowi cyfryzacji. Eksperci prognozują, że w przyszłości podstawy programowania będzie znał niemal każdy. Do końca 2014 roku w zajęciach w drelowskim Gminnym Ośrodku Programowania weźmie udział co najmniej 60 uczniów, pracujących pod okiem specjalnie do tego przeszkolonych pracowników biblioteki. Ponadto w Klubie Kodera działającym przy bibliotece chętni będą mogli rozwiązywać bardziej rozbudowane problemy programistyczne.

Inicjatywę tworzenia sieci GO_PRO! realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej ”MERITUM”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Więcej informacji na temat programu można uzyskać w drelowskiej bibliotece, także telefonicznie (83 3720038, 83 3721311).


Drelowska biblioteka uczy się programować roboty


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (9 listopada 2014 14:01:12) I o to chodzi miłe panie z biblioteki! Jesteście super :-) autor: gość
    logo male