YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Do USA po nowe doświadczenia

8 kwietnia 2013 13:50:46 | autor: red.
Dziesięć polskich bibliotekarek odwiedzi Stany Zjednoczone. Wśród nich jest międzyrzeczanka Magdalena Pepa, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie.

Dziesięciodniową wizytę studyjną finansuje Departament Stanu USA oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem wyjazdu jest pokazanie polskim bibliotekarkom, w jaki sposób biblioteki publiczne funkcjonują w Stanach Zjednoczonych i jakie nowoczesne rozwiązania i pomysły sprawiają, że pełnią tam rolę zaawansowanych technologicznie centrów lokalnej społeczności.

Dziesięć polskich bibliotekarek, zakwalifikowanych do wyjazdu, swoją amerykańską przygodę rozpocznie w Waszyngtonie. Odwiedzą tam między innymi Bibliotekę Kongresu, spotkają się z przedstawicielami Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy i współpracującymi z nimi partnerami -  w tym przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Kolejnym punktem wizyty będzie zachodnie wybrzeże. W Seattle uczestniczki wyjazdu zobaczą między innymi, jakie usługi oferuje mieszkańcom miejscowa biblioteka publiczna, spotkają się także z wolontariuszami, którzy prowadzą działania rzecznicze - pomagają w pozyskiwaniu funduszy dla biblioteki i zachęcają do angażowania się w jej działalność. Ciekawym punktem programu będzie wizyta w siedzibie Fundacji Billa i Melindy Gates.

Polskie bibliotekarki zobaczą także Florydę! W niewielkim miasteczku Pensacola spotkają się z członkiem Rady Miejskiej, który opowie o roli miejscowej biblioteki i jej znaczeniu dla samorządu. Odwiedzą też bibliotekę uniwersytecką, a także niewielką placówkę poza miastem, która służy 5-tysięcznej społeczności.

Dyrektor drelowskiej biblioteki obiecała nam, że po powrocie na naszym portalu podzieli się wrażeniami z pobytu w USA.

Sukcesy drelowskiej biblioteki

To nie przypadek, że właśnie dyrektor drelowskiej biblioteki została wyróżniona wyjazdem do USA. Biblioteka bierze udział w licznych konkursach i programach. Zdobywa nagrody rzeczowe i pieniężne, co wiąże się z jej dynamicznym rozwojem. Efekty to doskonałe wyposażenie, piękny księgozbiór, wyremontowane i funkcjonalne pomieszczenia.

Oto niektóre z osiągnięć drelowskiej biblioteki:

Trzy razy z rzędu w latach 2009-2011 tytuł Biblioteki Roku Powiatu Bialskiego.

Drugie miejsce w konkursie Moje miejsce na Ziemi" - za opracowanie informatora gminy Drelów.

Wyróżnienie w IX edycji powiatowego konkursu o tematyce regionalnej "Ocalić od zapomnienia" - za pracę "Wspomnienia wojną pisane".

Zwycięstwo w X edycji powiatowego konkursu o tematyce regionalnej "Ocalić od zapomnienia" – za pracę "Kieszonkowy podręcznik podwórkowy".

Udział w projekcie "Sztuka kształtowania przestrzeni w bibliotece" - biblioteka zyskała możliwość skorzystania z fachowej pomocy architekta Karola Lange wytworzeniu nowej wizji rozwoju przestrzeni placówki w Szóstce.

Udział w programie Infrastruktura bibliotek 2010 - biblioteka główna i jej dwie filie, zostały poddane remontom, mającym na celu modernizację oraz ponowną aranżację wnętrz placówki.

Pierwsze miejsce w konkursie dla Gminnych Koalicji Programu Rozwoju Bibliotek w województwie lubelskim.

Udział w programie "Kraszewski. Komputery dla Bibliotek" realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012.

Udział w programie Akademia Orange.

Udział w programie Rzeczpospolita Internetowa dla Gminy Drelów.

Udział w I rundzie Programu Rozwoju Bibliotek.

Jest efekt pracy i jednoczesnie sukces całego personelu. Gratulujemy.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (11 kwietnia 2013 07:21:47) Dziękujemy za korektę. autor: admin
    (10 kwietnia 2013 23:15:01) Seattle Seattle jest na zachodnim wybrzeżu. :) autor: korekta
    (9 kwietnia 2013 09:41:41) Gratulacje Gratuluję wyróżnienia i czekam na zdjęcia z wyjazdu do USA. Może zobaczymy, jak wyglądają biblioteki w Stanach "od kuchni". autor: Czytelnik biblioteki
    logo male