YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Dobre, bo bialskie - zaproszenie

10 stycznia 2020 08:31:16 | autor: Anna Ostapiuk
Już dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej odbędzie się uroczysta gala "Dobre, bo bialskie", podczas której starosta bialski Mariusz Filipiuk wręczy nagrody za rok 2019.

fot. Adam Trochimuk

Wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom, instytucjom państwowym i samorządowym, osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom społecznym i zawodowym oraz innym podmiotom, które całokształtem działalności w znaczący sposób przyczyniły się do gospodarczego lub społecznego rozwoju powiatu bialskiego lub jego promocji, stwarzając wzorce dla innych firm, skutecznie konkurując na rynku, osiągają coraz lepsze wyniki, prowadzą działalność społeczną lub charytatywną, wspierają środowiska lokalne lub przyczyniają się do popularyzowania osiągnięć powiatu i zachowania zasobów dziedzictwa kulturowego. Zwycięzcom wręczane są statuetki i odznaczenia "Zasłużony dla Powiatu Bialskiego"

Gala odbywa się nieprzerwanie od 2000 r. Jednym z wyróżnień jest wyłonienie lidera samorządności. Na ten tytuł w roku ubiegłym zasłużyła gmina Międzyrzec Podlaski, która wyróżniła się rekordową wartością pozyskanych środków finansowych z instytucji zewnętrznych. Gmina zainwestowała około 24 mln zł, m.in. budując ponad 3 km sieci kanalizacyjnej, remontując ponad 5 km dróg gminnych, a także dobudowując liczne odcinki dróg powiatowych.
W gronie zasłużonych dla powiatu znależli się również Jan Brodawka, Paweł Trochimiuk i Artur Grzyb.
O nagrodach przyznanych w roku ubiegłym można przeczytać więcej tutaj.

Rozpoczęcie uroczystości "Dobre, bo bialskie 2020" już dziś 10 stycznia na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej o godz. 15:00.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male