YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Dobry występ szachistów w Konstantynowie

29 stycznia 2019 13:00:15 | autor: Redakcja / Tadeusz Węgrzyniak
19 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Konstantynowie rozegrano kolejne zawody Bialskiej Ligi Szachowej.

fot. arch. Tadeusz Węgrzyniak

Do rywalizacji na szachownicach przystąpiło 83 szachistów ze szkół w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Misiach, Rogoźnicy, Łomazach, Sarnakach, Radzyniu Podlaskim i Kąkolewnicy i Konstantynowa.

Wśród najmłodszych dziewczynek, uczennic oddziałów 0 - 2 szkół podstawowych, zwyciężyła Julia Golec z SP 2 w Międzyrzecu Podlaskim. Drugie miejsce zajęła Inga Jarocka z SP 5 w Białej Podlaskiej, a trzecie Michalina Wasiluk z SP w Misiach. W kategorii uczniów oddziałów 0 - 2 pierwsze miejsce zajął Jakub Prokopiuk z SP 2 w Radzyniu Podlaskim. Drugie miejsce zajął Maciej Waszczuk - uczeń SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, a trzecie Karol Jeruzalski z SP 1 w Radzyniu Podlaskim.

W grupie uczennic klas 3 - 6 wygrała Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy i wyprzedziła Zuzannę Siemionek z SP nr 1 w Radzyniu Podlaskim i Annę Oleksiuk z SP w Rogoźnicy.

W klasyfikacji uczniów klas 3 - 6 zwyciężył Aleksander Nakaziuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim, przed Bartoszem Walaszkiem z SP w Czemiernikach i Filipem Samociukiem z SP 1 w Terespolu.

W klasyfikacji uczennic klas 7 - 8 szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum - wygrała Patrycja Waszczuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim przed Karoliną Sacharczuk i Joanną Szymańską z SP w Sarnakach. W klasyfikacji uczniów klas starszych klas szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim i wyprzedził Kacpra Litwińca z SP 1 w Radzyniu Podlaskim i Aleksandrem Malinowskim z Sp w Sarnakach. Wśród licealistów zwyciężyli: Julia Litwiniec z I LO w Radzyniu Podlaskim i Marcin Wawszczak z ZSE nr 1 w Białej Podlaskiej.

W trakcie turnieju wszyscy zawodnicy i opiekunowie zjedli ciepły posiłek.

Turniej został zorganizowany pod honorowym patronatem starosty bialskiego Mariusza Filipiuka i prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz wójta gminy Konstantynów Romualda Murawskiego. Sponsorami Bialskiej Ligi Szachowej są: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Fundacja Santander Bank Polska w ramach programu "Bank Młodych Mistrzów Sportu".

Następne zawody rozegrane zostaną 2 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.


 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male