YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Doceniony Kinoholik

25 maja 2020 21:45:41 | autor: mw

Emilka Szara (fot. facebook)

Blog „Kinoholik” prowadzony przez międzyrzeczankę Emilię Grzeszykowską został wyróżniony przez Ministerstwo Kultury i serwis „Patronite”. Ponadto autorka otrzymała stypendium Ministra Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Blog Emilki Szarej (pod takim pseudonimem występuje w sieci autorka „Kinoholika”) trafił na listę stron polecanych przez ministerstwo w ramach projektu „Kultura w sieci”.

Blog funkcjonuje już 4 lata. Jak doszło do jego powstania? "Uznałam, że muszę gdzieś mieć uporządkowane te swoje opinie, recenzje o filmach. A jednocześnie blog pozwala także na kontakt z innymi osobami, odbiorcami, z którymi można sobie o kinematografii porozmawiać” - pisze Emilka Szara.

Czego się spodziewać po „Kinoholiku”? „Znajdziecie tu recenzje filmowe, opisy, analizy filmów. Jak także newsy filmowe, zabawne memy, wywiady, reportaże i tak dalej. Pragnę się tu dzielić swoją pasją jaką jest pisanie na tematy filmowe i około filmowe” - odpowiada autorka bloga.

Dlaczego warto wybrać ten blog spośród innych stron tego typu? „Zawsze tu piszę swoje zdanie o filmach, nie zawsze zgadzam się z tymi ogólnymi opiniami innych światowych krytyków. Piszę - co czuję, jak to widzę, nie raz bardzo dosadnie i w komentarzach aż wrze. Piszę nie pod publiczkę, nie dla przypodobania się komuś, po prostu albo coś mi się podoba, albo nie i informuje o tym (swoje zdanie jakoś tam argumentując)" – zaprasza Emilka Szara.

Promocja bloga „Kinoholik”, to nie jedyne wyróżnienie, które spotkało Emilię Grzeszykowską ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Znalazła się ona także wśród artystów i twórców, którzy otrzymali resortowe stypendia w ramach programu „Kultura w sieci”.

Ministerstwo pozytywnie rozpatrzyło 2 223 wnioski, czyli ponad połowę z nadesłanych. Wyróżnieni otrzymają trzymiesięczne stypendia – każde w wysokości 9 tys. zł. Emilia Grzeszykowska znalazła się wśród 110 osób, którym stypendia przyznano w kategorii „Film”.

„Wszyscy kochamy kino, każdy z nas za coś innego. Ja osobiście mogłabym zostać jednym z wampirów jak Ci z "What we do in the shadows", wtedy by mi starczyło czasu na te wszystkie wspaniałe produkcje filmowe, które chcę jeszcze zobaczyć” - pisze o swojej pasji Emilka Szara.

Top 10 filmów Kinoholika

1. 2001: Odyseja kosmiczna
2. Ojciec chrzestny
3. Obcy ósmy pasażer Nostromo
4. Dwunastu gniewnych ludzi
5. Śniadanie u Tiffany'ego
6. Lawrence z Arabii
7. Wyznania ( Kokuhaku)
8. Zawieście czerwone latarnie
9. Dzień świra
10. Wszyscy albo nikt. (Yi ge dou bu neng shao)

Top 10 filmów Kinoholika widzianych w kinie

1. Joker
2. Życie Pi
3. Milczenie
4. Atlas chmur
5. Le Miserables: Nędznicy
6. Paterson
7. Zwierzęta nocy
8. Początek
9. Rocketman
10. Złodziejaszki

Top 10 seriali Kinoholika

1. Gotowe na wszystko
2. Chirurdzy ( Grey's anatomy)
3. Z Archiwum X
4. Skazany na śmierć
5. Breaking Bad
5. Dr House
6. House of Cards
7. Dexter
8. The end of the F*** world
9. Opowieść podręcznej
10. MacGyver

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male