YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Dołha wybierze nowego sołtysa

26 lutego 2021 08:27:12 | autor: Anna Ostapiuk
W najbliższych dniach sołectwo Dołha stanie przed wyborem nowego sołtysa. Pełniący tę funkcję od prawie 15 lat Krzysztof Tomczuk złożył rezygnację.

Włodarz Dołhy Krzysztof Tomczuk wybrany Sołtysem Roku 2016 w plebiscycie Słowa Podlasia (fot. Słowo Podlasia)

Krzysztof Tomczuk, mieszkaniec Dołhy pełniący rolę sołtysa przez 4 kadencje począwszy od 2007 r., złożył rezygnację ze stanowiska ze względu na stan zdrowia. Podsumowując minione lata, stwierdza, że były to dobre lata dla rozwoju miejscowości, a sama współpraca z mieszkańcami również zasługuje na uznanie. - Udało się wykonać nawierzchnię asfaltową drogi aż do torów, mamy wodociąg, przeprowadziliśmy remont domu ludowego - wymienia Tomczuk. Warto wspomnieć, że nagrodę pieniężną otrzymaną od wójta gminy w kwocie 7 tys. zł, będącą dodatkowym wyróżnieniem za otrzymanie jednego z tytułów sołtysa roku w początkowych latach sprawowania funkcji, przekazał na zakup naczyń do domu ludowego. - Ja tej piętnastoletniej kadencji się nie wstydzę - podkreśla ustępujący sołtys.

Według informacji otrzymanej od wójta gminy Drelów Piotra Kazimierskiego, termin wyboru nowego włodarza wioski nie jest jeszcze znany, ale planowane zebranie wiejskie ma się odbyć najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu. Szybki wybór nowego sołtysa jest priorytetem, bowiem zbliża się termin zbierania opłat podatku, a jest to jedno z podstawowych zadań przypisanych temu stanowisku.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (27 lutego 2021 19:28:31) Dzięki! Dzięki za wszystko Krzysztofie!!! autor: ...
    logo male