2.8°C

Doskonały początek Huraganu

8 sierpnia 2021 18:35 | autor: redakcja

Na inaugurację nowego sezonu IV ligi lubelskiej Huragan Międzyrzec pokonał na wyjeździe Powiślaka Końskowola 5:1. Hattricka ustrzelił Mariusz Chmielewski.

W ramach przygotowań do nowego sezonu zespół Damiana Panka rozegrał cztery mecze sparingowe i wszystkie skończyły się porażką. Ponadto spore zmiany zaszły w kadrze międzyrzeczan. To wszystko spowodowało, że kibice z lekkim niepokojem oczekiwali na pierwszą kolejkę nowego sezonu.

W wyjściowej jedenastce na murawę w Końskowoli wyszło czterech nowych piłkarzy Huraganu: Bartłomiej Goździołko i Jakub Magier (poprzedni sezon w Lutni Piszczac), Łukasz Sobolewski (zawodnik wypożyczony z Polonii Warszawa, który rozpoczął studia w Białej Podlaskiej) oraz Mariusz Chmielewski (pozyskany z Ursusa Warszawa, poprzedni sezon w Podlasiu Biała Podlaska). Ponadto w drugiej połowie na boisku pojawił się Mateusz Konaszewski (poprzedni sezon w Lutni Piszczac) oraz Krystian Mikołajewski (młodzieżowiec z Pogoni Siedlce).

Początek spotkania w Końskowoli należał do gospodarzy, którzy w 38 minucie objęli prowadzenie po strzale Jakuba Prylińskiego. Powiślak miał też dwie inne groźne sytuacje, na szczęście ich nie wykorzystał. W miarę upływu czasu coraz lepiej prezentował się Huragan. W 44 minucie po dośrodkowaniu w pole karne głową uderzał Bartłomiej Goździołko. Bramkarz zdołał wprawdzie odbić piłkę, ta jednak znalazła się w pobliżu Mariusza Chmielewskiego, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. I połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

W drugiej części spotkania Huragan wręcz wypunktował rywali. W 72 minucie po szybkiej akcji Karol Grochowski świetnie dograł piłkę w pole karne do Chmielewskiego, który nie dał  żadnych szans bramkarzowi. Jedenaście minut później ten sam zawodnik mógł się cieszyć z hattricka, gdy strzałem w długi róg podwyższył wynik na 1:3.

Międzyrzeczanom chęci do gry tego dnia na pewno nie można było odmówić. Pomimo prowadzenia nadal atakowali, a efekty tego przyszły w końcówce spotkania. W 89 minucie po odbiorze piłki w środku pola i szybkiej wymianie trzech podań na listę strzelców wpisał się Krystian Mikołajewski, wprowadzony do gry w drugiej połowie. Wynik spotkania nasi gracze ustalili w 92 minucie. Chmielewski tym razem popisał się nie strzałem, a doskonałym podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Mikołajewskiego, który posłał piłkę do siatki obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza rywali.

- Przyznaję, że wynik zaskoczył wszystkich, zarówno zarząd, trenera, jak i zawodników – stwierdził po spotkaniu Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes Huraganu. – Dobrze się stało, że jeszcze przed przerwą udało nam się wyrównać. W drugiej połowie zespół trzeba pochwalić za szybką grę i skuteczne wykorzystanie błędów przeciwnika - dodał.

Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisało się dwóch zawodników, którzy dołączyli do zespołu w okresie przygotowawczym. - Krystian Mikołajewski to młodzieżowiec z rocznika 2001, który przyszedł do nas z Pogoni Siedlce, natomiast Mariusz Chmielewski poprzedni sezon spędził w Podlasiu Biała Podlaska. Dogadaliśmy się z jego klubem Ursusem Warszawa i od tego sezonu jest to już definitywnie nasz zawodnik – informuje Jerzy Kwaśniewski.

Druga kolejka zostanie rozegrana już w najbliższą środę. Do Miedzyrzeca przyjedzie Lublinianka Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

Powiślak Końskowola – Huragan Międzyrzec 1:5 (1:1)
Bramki dla Huraganu: Mariusz Chmielewski 44, 72 i 83, Krystian Mikołajewski 89 i 92
Huragan: Czarnecki – Mirończuk, Olszewski (80’ Konaszewski), Komar, Grochowski, Goździołko, Sobolewski (63’ Mikołajewski), H. Łukanowski, Radziszewski (93’ Weręgowski), Chmielewski, Magier (63’ Czumer)

1 kolejka (7-8 sierpnia)
Włodawianka Włodawa - Sparta Rejowiec Fabryczny 2:0
Orlęta Łuków - Górnik II Łęczna (odwołany, boisko zalane wodą)
POM Iskra Piotrowice - Motor II Lublin 1:0
Powiślak Końskowola - Huragan Międzyrzec Podlaski 1:5
Lublinianka Lublin - Lutnia Piszczac 3:0
Opolanin Opole Lubelskie - Lewart Lubartów 1:0