Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.6°C
Kontakt
gmina Drelów

Drelów triumfował w Łomazach!

29 stycznia 2024 18:33 | autor: red.Mi

28 stycznia w Łomazach odbył się zwycięski dla uczennic Szkoły Podstawowej w Drelowie XII Konkurs Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy Dziecinie". Zdolne młode wokalistki przywiozły do domu dwa puchary i wyróżnienia.

Wokalistów z terenu powiatu bialskiego do uczestnictwa w Konkursie Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy Dziecinie" zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, który już po raz dwunasty był organizatorem wydarzenia. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Bożego Narodzenia, poszukiwanie młodych talentów, integracja młodego środowiska i rozbudzanie zainteresowań muzycznych.

Z dumą informujemy, że młodych talentów nie brakuje w Gminie Drelów, której reprezentanci wyśpiewali najwyższe miejsca zdobywając zwycięskie statuetki.

Do konkursu przystapiło 33 wykonawców, których oceniała komisja w składzie: Iwona Świderska, Mieczysław Zieliński i Sławomir Mielniczuk. - Wpływ na ocenę miało wiele elementów, technika, dobór repertuaru adekwatny do wieku dziecka, trudność utworu, możliwości wokalne, interpretacja, sposób wykonania i subtelność głosu, ale też elementy typowo wokalne, czyli czystość intonacyjna i poprawność oddechowa. Największe dylematy mieliśmy w kategorii wiekowej klas IV-VI. Tu rzeczywiście były dzieci z ogromnym potencjałem i ogromnymi umiejętnościami wokalnymi - podkreśliła zasiadająca w komisji Iwona Świderska . Pierwsze miejsca wyśpiewała Alicja Maksymiuk z gm. Drelów. - Urzekła nas magią głosu, czarowaniem nas tym dźwiękiem, subtelnością i delikatnością, niezwykłą delikatnością. Utwór, który zaprezentowała, nie miał właściwie takich właściwości, by pokazać jej techniczne umiejętności, ale zaczarował nas wszystkich. Drugie miejsce to dziewczynka [Gabriela Kieczka] , która wykazała się ogromnymi walorami technicznymi. Utwór był utrzymany w trudnych rytmach, doskonale sobie poradziła ze zmianą tonacji.

Przyznano następujące wyróżnienia i nagrody:

kat. I soliści klas I-III

I miejsce Zofia Wołosowicz
II miejsce Alicja Kociuk
III miejsce Natalia Szałatowicz
wyróżnienia: Iga Golczuk , Julia Podgajna , Weronika Jabłońska

kat. II soliści klas IV-VI

I miejsce Alicja Maksymiuk
II miejsce Gabriela Kieczka
III miejsce Hanna Wyrzykowska
wyróżnienia: Anna Brodzka, Zofia Jurkowska, Kornelia Dzięcioł

Alicja Maksymiuk wyśpiewała I miejsce. Komisję urzekła barwą i delikatnością głosu oraz własną interpretacją wykonanego utworu.

kat. III soliści klas VII-VIII

I miejsce Maja Chudzik
II miejsce Magda Litwiniuk

Gminę Drelów reprezentowały w Łomazach: Alicja Maksymiuk, Gabriela Kieczka, Zofia Pepa, Julia Podgajna, Iga Golczuk i Lena Kosiura.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny