Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11°C
Kontakt
gmina Drelów

Drelów zyskał własne serce

18 sierpnia 2021 14:35 | autor: Anna Ostapiuk
fot. GCK w Drelowie

Przed Gminnym Centrum Kultury w Drelowie stanęło wielkie czerwone serce, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Zebrane kolorowe dobro trafi do osób potrzebujących wsparcia. Metalowy pojemnik powstał z potrzeby serca jego pomysłodawcy i wykonawcy, Janusza Świerka z Zahajek.

Czerwone metalowe serca, do których można wrzucać zgromadzone plastikowe nakrętki, już od kilku lat coraz liczniej pojawiają się w kolejnych miejscowościach, a do akcji ich wykonania przyłączają się zarówno osoby prywatne jak i instytucje publiczne. Kolejny taki pojemnik stanął kilka dni temu na placu przy Gminnym Centrum Kultury w Drelowie. Wykonawcą i pomysłodawcą tej szlachetnej inicjatywy jest gospodarz z Zahajek, który mieszkańcom gminy i okolic znany jest ze swojej wieloletniej społecznej działalności. - Ten pomysł powstał z potrzeby mojego serca. Prowadzi mnie Maryja, a ja jestem tylko wykonawcą tego, co zostało skonstruowane w niebie - tłumaczy skromnie Janusz Świerk.

REKLAMA

Jak informują pracownicy centrum kultury, wrzucone do pojemnika nakrętki będą systematycznie przekazywane osobom z gminy Drelów, które potrzebują tego rodzaju wsparcia. - Prosimy zgłaszać takie okoliczności poprzez profil na Facebook-u lub osobiście w jednostce GCK - zachęcają. Warto dodać, że od kilku lat instytucja angażuje się w pomoc dla małej Zuzi Witek, a do pojemników znajdujących się w budynku można wrzucać nakrętki z przeznaczeniem na wsparcie leczenia i rehabilitacji dziewczynki chorej na rzadką chorobę genetyczną trisomię mozaikową chromosomu 9.

Pierwsze nakrętki pojawiły się w metalowym sercu, a mieszkańcy gminy cieszą się, że mogą swoje zbiory wrzucić na miejscu, bez potrzeby wyjazdu do Międzyrzeca. Serce znajduje sie w ogólnodostępnym miejscu, przed budynkiem stojącym przy ulicy Ogrodowej 2.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny