YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Drelowiacy na fali

21 września 2015 22:53:03 | autor: redakcja
Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Drelowiacy" zbiera laury na folklorystycznych przeglądach. I ogłasza nabór w swoje szeregi.

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Drelowiacy (fot. GCK Drelów)

Na początku sierpnia zespół działający przy Gminnym Centrum Kultury w Drelowie uczestniczył w V Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Folklor na bank”. Drelowiacy zakwalifikowali się do szóstki zespołów (z lubelskiego, podlaskiego, pomorskiego i mazowieckiego), którym dano szansę zaprezentować się przed jury i publicznością. W tej stawce zespół z gminy Drelów wywalczył trzecią lokatą i nagrodę pieniężną.

Później "Drelowiacy" jeździli do Opoczna, gdzie zdobyli drugie miejsce na V Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Pasiaczek”.

Do 28 września "Drelowiacy" prowadzą nabór dzieci do grupy młodszej (6-9 lat). Zajęcia są bezpłatne. Rodzice muszą jedynie przywieźć i odwieźć swoje pociechy. Próby odbywają się w GCK w Drelowie w godzinach popołudniowych raz w tygodniu (2 godziny). Zainteresowani mogą dzwonić pod numer (83) 372 01 54.

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Drelowiacy" prowadzi dwóch instruktorów: Paweł Szyc - instruktor tańca ludowego i Łukasz Truba - instruktor muzyczny.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (22 września 2015 09:26:18) Dzieci Podlasia? Dlaczego miasto nie promuje zespołu z taką tradycją i dorobkiem? Kiedy są jeszcze ludzie, chcący to ciągnąć (zespół, instruktorzy, rodzice i dzieci) i ciężko pracować. Bo z całym szacunkiem do takich np.: Sezamków, ale wystarczy, że dziewczynka umie zrobić szpagat i już może być gwiazdą zespołu. autor: gość
    logo male