YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Drelowskie anioły bożonarodzeniowe

9 stycznia 2019 09:11:35 | autor: Anna Ostapiuk
Gminne Centrum Kultury w Drelowie wraz ze Świetlicą Opiekuńczo–Wychowawczą PCK zorganizowało konkurs świąteczny pod hasłem „Bożonarodzeniowy Anioł”. Laureatów nagrodzono za talent, pasję i przywiązanie do tradycji.

Drelowskie anioły bożonarodzeniowe - rozstrzygnięcie konkursu (fot. GCK w Drelowie, miedzyrzec.info)

Idea konkursów okołoświątecznych praktykowana jest w GCK w Drelowie każdego roku. Wychowankowie przedszkoli i uczniowie drelowskich szkół przygotowywali w ubiegłych latach ozdobne bombki choinkowe, choinki, aniołki, szopki i kartki świąteczne, przelewali również na papier domową, świąteczną atmosferę.

Tematem tegorocznego konkursu ponownie stały się anioły, ale tym razem wykonane z różnorodnych mas plastycznych. Zamierzeniem Organizatora było pogłębienie wiedzy na temat symboli bożonarodzeniowych, rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci, kultywowanie tradycji oraz promowanie młodych talentów.

- W tym roku zwróciliśmy uwagę na dobroć, która wypływa od aniołów – podkreśla Wiesława Zaremba, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie – Chcieliśmy, by praca nad tym, co jest dobre, a właśnie dobroć i radość kojarzy się z tym symbolem świąt, wyzwoliła przyjemne uczucia u autorów, wzbudziła pozytywne emocje. Udało się, co widać chociażby w kolorystyce, barwy są jasne i radosne, użyto błyszczących brokatów, a to mocno kojarzy się z najlepszą stroną dzisiejszego świata. Do niektórych prac dzieci użyły gotowych elementów, ale było też dużo takich, gdzie ozdobniki zostały wytworzone z tej samej masy, co anioł. Takie ocenialiśmy najwyżej. Postawiliśmy na dziecięcą samodzielność – opowiada pani Wiesława.

Na konkurs wpłynęło 29 prac wykonanych z mas plastycznych takich jak masa solna, plastelina i modelina. To anioły stojące, a także takie, które można zawiesić. Jury wybrało te najpiękniejsze przyznając nagrody i dyplomy okolicznościowe w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria klasa I-III
1 miejsce – Michał Smaś
2 miejsce – Natalia Rychter
3 miejsce – Klaudia Małachwiejczyk

Kategoria klasa IV-VI
1 miejsce – Aurelia Kirłowicz
2 miejsce – Hubert Kozaczuk
3 miejsce – Oliwia Borowik
wyróżnienie – Maja Michalska

Kategoria klasa VII-VIII
1 miejsce Weronika Jaszczuk
2 miejsce Natalia Nekreś

Kategoria 4-6 lat
1 miejsce Jan Bałkowiec

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 stycznia 2019 r. w sali widowiskowej GCK, tuż po premierze spektaklu „Białe Łabędzie” zaprezentowanego przez drelowską Grupę Teatralną „Tu i Teraz”.

zdjęcia: GCK w Drelowie


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male