Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.3°C
Kontakt
Region

Drogówka ma nowy radiowóz

21 listopada 2023 08:40 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska

Flota policyjnych pojazdów powiększyła się o 100 radiowozów w nowym oznakowaniu. Jeden z nich trafił do policjantów bialskiej drogówki, patrolujących drogi powiatu.

Kilka dni temu tabor Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej powiększył się o nowy oznakowany radiowóz - Skodę Scala, którą już można zauważyć na drogach powiatu. Samochód wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra i mocy 150 KM. Ma także automatyczną skrzynię biegów DSG.

Radiowóz został zakupiony w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

- Sprawowanie nadzoru nad ruchem drogowym w sposób efektywny wymaga pełnienia służby polegającej na przemiennym patrolowaniu trasy oraz wykonywaniu czynności w wyznaczonym miejscu. Istotnym elementem pracy policjantów jest prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego, a takie zapewnia użycie radiowozu oznakowanego – podkreśla nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla. - Zakup radiowozów oznakowanych przyczynia się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – dodaje.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (22 listopada 2023 08:05)
  Co to takiego wczoraj się stało, że na wjezdzie na wiadukt z drogi nr 19 od strony Lublina ( wiadukt na drodze do Siedlec ), że stało tam aż pięc pojazdów policyjnych. stałem w korku od Tłuśćca.
  autor: gość

  (21 listopada 2023 22:45)
  Pustaki , to elektryk. Widać przecież dwa miejsca na pedały. Będą dynamem kręcić.
  autor: gość

  (21 listopada 2023 18:34)
  Dokładnie. Chory kraj!
  autor: gość

  (21 listopada 2023 18:27)
  Hipokryzja biurokratów. Nam robią sieczkę w głowie i nakłaniają do zakupu elektryków. A tu taki przykład.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny