Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.5°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Drohicka do remontu. Tylko kiedy?

2 grudnia 2015 11:33 | autor: redakcja

Jeszcze kilka dni temu burmistrz Zbigniew Kot informował, że modernizacja ulicy Drohickiej będzie największą drogową inwestycją w przyszłorocznym budżecie Międzyrzeca Podlaskiego. Okazało się jednak, że remont tej ulicy w 2016 roku stoi pod znakiem zapytania. Starostwo powiatowe nie otrzymało dofinansowania na ten projekt.

W 2016 roku planowano remont całej ulicy (od Piłsudskiego po drogę krajową nr 2), łącznie z budową chodnika i ścieżki rowerowej. Koszt inwestycji szacowano na 3 miliony złotych. Po 750 tysięcy złotych miały wyłożyć powiat i miasto. Reszta miała pochodzić z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Drohicka jest ulica powiatową, więc to starostwo wnioskowało o dofinansowanie w kwocie 1.5 miliona złotych z NPPDL. Niestety, okazało się, że wniosek nie został zakwalifikowany do realizacji w przyszłym roku. - Nie wiem co się stało, nie my pisaliśmy wniosek, więc nie znam szczegółów – stwierdza burmistrz Zbigniew Kot.

Władze miasta chciały także ubiegać się o dofinansowanie z NPPDL remontu ulicy Zadwornej. Na razie na przeszkodzie stoi jednak nieuregulowany stan prawny gruntów. W przyszłym roku planowany jest wykup działek na Zadwornej i wykonanie projektu modernizacji tej ulicy.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (4 grudnia 2015 18:06)
  Każdy doszuka się czego chce w remoncie drogi, zamiast się cieszyć. Docenią na pewno mieszkańcy bo niejednokrotnie będąc u znajomych czuć było jak podczas przejazdu tira drgania.
  autor: d

  (4 grudnia 2015 13:24)
  A to ten hotel co to platforma w nim balety robi. To dlatego takie ciśnienie na tę drohicką?
  autor: gość

  (3 grudnia 2015 21:58)
  drohicka najważniejsza
  jak przy takim hotelu, to może niech hotel parę metrów zrobi(sfinansuje?)
  autor: ja

  (3 grudnia 2015 20:15)
  Drohicka najważniejsza
  Drohicka powinna być remontowana w pierwszej kolejności. Jest dużo bardziej uczęszczana niż Pułaskiego czy Zadworna. Wstyd aby taka ulica przy trasie i z takim hotelem tak wyglądała. Jak to świadczy o mieście.
  autor: kierowca

  (3 grudnia 2015 16:23)
  na pierwszym miejscu
  Tak !!! mam nadzieję ,że własnie zapomniana ul. Pułaskiego będzie w pierwszej kolejności remontowana . Jej stan jest tragiczny .
  autor: użytkownik

  (3 grudnia 2015 15:02)
  xx
  A z Adamki, Asnyka, Brzechwy?
  autor: xxx

  (3 grudnia 2015 12:55)
  a co z Pułaskiego?!!
  autor: mieszkanka

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny