YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Drugoligowcy walczyli o Puchar Burmistrza

17 września 2020 11:11:11 | autor: MOSiR
W dniu 12.09.2020 roku dzięki głównemu sponsorowi firmie Dr Gerard w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. Organizatorem turnieju był MOSiR w Międzyrzecu Podlaskim oraz UKS Trójka Międzyrzec Podlaski.

Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w siatkówkę (fot. Bartosz Jakubowicz)

W turnieju wzięły udział zespoły grające w II lidze Polskiego Związku Piłki Siatkowej: UKS Trójka Międzyrzec Podlaski, KS Arka Tempo Chełm oraz ENEA KKS Kozienice.

Pierwszy mecz rozegrali gospodarze UKS Trójka Międzyrzec Podlaski z KS Arka Tempo Chełm. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando zawodników z Międzyrzeca. W trzeciej partii do głosu doszli przyjezdni, którzy szybko odskoczyli na bezpieczną przewagę, której już nie oddali do końca seta. Czwarty set najbardziej wyrównany rozstrzygnął się dopiero w końcówce, gdzie więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy miejscowi.

Drugi mecz turnieju rozegrali również gospodarze oraz zespół ENEA KKS Kozienice. Trener międzyrzeckiego zespołu dał się zaprezentować zawodnikom, którzy nie wystąpili w pierwszym spotkaniu. Mecz stał na wysokim poziomie i można było obserwować widowiskowe akcje z obydwu stron. W żadnym secie żaden zespół nie wyszedł na bezpieczną przewagę, która pozwoliłaby mu kontrolować przebieg którejś z partii. Jednak ostatnie słowo w trzech setach należało do drużyny gości, którzy wygrali cały mecz 3:1.

Trzeci i ostatni mecz turnieju rozegrały zespoły KS Arka Tempo Chełm oraz ENEA KKS Kozienice. Jak się później okazało najdłuższy mecz dnia. Zespoły na zmianę wygrywały swoje partie, a do rozstrzygnięcia potrzebny był tiebreak. Więcej sił po całym dniu zmagań zachowali jednak zawodnicy z Kozienic, którzy wygrali całe spotkanie 3:2 i zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło miejscowym zawodnikom UKS Trójki Międzyrzec Podlaski, a na trzecim miejscu stanęła drużyna z Chełma.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny z rąk dyrektora MOSiR w Międzyrzecu Podlaskim Arkadiusza Myszki otrzymały puchary, najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn nagrody indywidualne, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe koszulki.

Zakończony turniej dla wszystkich drużyn był dobrym sprawdzianem przed zbliżającym się sezonem. Trenerzy mogli sprawdzić swoich zawodników oraz rozwiązania taktyczne.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male