YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Duszpasterskie roszady

26 czerwca 2020 10:35:26 | autor: redakcja
Diecezja Siedlecka opublikowała komunikat o zmianach personalnych dotyczących duchownych. Dojdzie do nich z dniem 1 lipca m.in. w parafiach w Międzyrzecu Podlaskim, Maniach, Polskowoli i Kąkolewnicy.

Od 1 lipca w parafii w Maniach będzie nowy proboszcz (fot. Diecezja Siedlecka)

Biskup Kazimierz Gurda zdecydował m.in. o zwolnieniu z urzędu proboszcza parafii Manie ks. mgr Sylwestra Gałacha i mianowaniu go proboszczem parafii Trąbki. Zastąpi go ks. mgr Andrzej Szymonik, który ostatnio był proboszczem parafii Radomyśl.

Swojego proboszcza pożegnają także parafianie z Polskowoli. Pełniący ten urząd ks. Marek Chojnowski przenosi sie do parafii Żeliszew. Zastąpi go ks. Jarosław Gałązka, który ostatnio pełnił funkcję kapelana szpitala w Radzyniu Podlaskim.

Z parafią św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim żegna się wikariusz ks. mgr Krzysztof Węgrzynek, który przeniesie się do parafii Sulbiny. Zastąpi go ks. mgr Tomasz Mikołajczuk z parafii Jeziorzany.

Nowym wikariuszem w parafii w Kąkolewnicy zostanie ks. mgr Mateusz Kopeć. Zastąpi ks. mgr Radosława Osipacza, który przeniesie się do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (6 lipca 2020 22:23:16) Przykładem ks z powołania jest ks z Ostrówek. Ksiądz poznał prawdziwe życie. I daje przykład parafianom swoją postawą. autor: mieszkaniec
  (29 czerwca 2020 09:47:57) Zgadzam się !! Zadbany kościół, cmentarz. W nagrodę powinien być awans do Siedlec do parafii katedralnej. autor: mieszkaniec
  (29 czerwca 2020 00:10:52) W Drelowie są tak cudowni kapłani, że ks. bp nie widzi potrzeby zmian. autor: wierny
  (26 czerwca 2020 16:51:03) A w Drelowie ??? autor: parafianin
  logo male