Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.2°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Dużo chętnych na węgiel

6 listopada 2022 22:21 | autor: redakcja

W ciągu trzech dni „zapisów na węgiel” do Urzędu Miasta zgłosiło się około 330 osób zainteresowanych zakupem opału.

Do 8 listopada samorządy muszą zgłosić czy są zainteresowane dystrybucją węgla dla swoich mieszkańców. Na Lubelszczyźnie dotychczas takie deklaracje złożyło 90% miast i gmin, a wśród nich jest Międzyrzec Podlaski.

W naszym mieście sprzedażą węgla zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Najpierw jednak zainteresowani mieszkańcy muszą zgłosić zapotrzebowanie na opał do Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym UM. Można to zrobić telefonicznie w godzinach pracy urzędu pod numerem 83 372 62 23, lub mailowo pod adresem: wegiel@miedzyrzec.pl . W zgłoszeniu trzeba podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu oraz ilość węgla (max 1,5 tony do końca 2022 roku i max. 1,5 tony już w nowym roku, w okresie 1 stycznia - 30 kwietnia).

W dniach 2-4 listopada chęć zakupu węgla zgłosiło w urzędzie około 330 międzyrzeczan. Aby zaspokoić tylko to zapotrzebowanie do miasta już teraz trzeba dostarczyć ponad 20 samochodów ciężarowych opału. Tymczasem nadal nie wiadomo skąd PUK będzie odbierał węgiel dla mieszkańców. Samorządowcy liczą, że dowiedzą się tego podczas kolejnej wideokonferencji z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką, która została zaplanowana w tym tygodniu.

Zgodnie z ustawą o dystrybucji węgla gminy, spółki gminne czy związki gminne mogą kupować węgiel od importerów za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę, a następnie sprzedawać go mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę. Węgiel mogą kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny