14.0°C

Dwa mecze od awansu

4 czerwca 2012 20:52
Juniorów starszych Huraganu na boisku zobaczymy ponownie dopiero jesienią.

Juniorzy młodsi Huraganu pokonali 3:0 Granit Bychawa, a juniorzy starsi ulegli 0:2 Ładzie Biłgoraj.

W obu sobotnich spotkaniach piłkarze oprócz walki z przeciwnikiem, toczyli także zmagania z wiatrem.

Juniorzy starsi spotkaniem z Ładą Biłgoraj zakończyli rozgrywki ligowe. Ostatecznie ten sezon II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych zakończyli na szóstym miejscu. W ostatnim spotkaniu, na tle drużyny, która ligę wygrała, zaprezentowali się naprawdę nieźle. Pierwsza połowa, którą Huragan grał z wiatrem, była wyrównana, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji do strzelenia bramki.

Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie, gdy trzeba było grać pod wiatr, a na boisko weszło czterech graczy z Biłgoraja, którzy mają za sobą występy w pierwszym zespole tego klubu. W efekcie Huragan stracił dwie bramki, w 53 i 84 minucie.

- Łada, to bardzo dobry zespół, zasłużenie wygrali ligę – komentował trener Jacek Syryjczyk.

Huragan Międzyrzec – Łada Biłgoraj 0:2 (0:0)

Skład Huraganu: Makaruk – Siuciak (80’Siergiej), Struk, Kawęcki, Matusewicz (55’Kurenda) – Adamczyk (85’Wierzejski), Kwaśniewski (88’ Chodziński), Zaniewicz, Puścian – Jankiewicz (55’Sykacz), Syryjczyk

Juniorzy młodsi pod wiatr musieli grać pierwszą połowę. Trochę się męczyli, jednak zdołali w 39 minucie wyjść na prowadzenie. Po strzale Kociszewskiego, najskuteczniejszego zawodnika międzyrzeczan, który w końcu wrócił do gry po kontuzji, na linii bramkowej piłkę ręką zatrzymał zawodnik gości. Skończyło się czerwoną kartką i rzutem karnym, który skutecznie egzekwował Skrodziuk.

Goście także w pierwszej połowie mieli swoje okazje. W 16 minucie piłka po strzale z rzutu wolnego trafiła w słupek.

W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Grabowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, po świetnym podaniu Korgola. W 67 minucie przypomniał o sobie Kociszewski, strzelając celnie po rzucie rożnym wykonywanym przez Grabowskiego.

Piłkarze Zbigniewa Wasąga są o krok od awansu do I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Huragan ma trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli Unią Hrubieszów i pięć punktów nad Stalą Poniatowa. W sobotę, 9 czerwca, międzyrzeczanie zagrają na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Wisłą Puławy.

Huragan Międzyrzec Podlaski - Granit Bychawa  3:0 (1:0)

Bramki: Skrodziuk 39, Grabowski 41, Kociszewski 68

Skład: Jóźwik - Kwaśniewski, Skrodziuk, Marczuk, Szostkiewicz (65'Tkaczuk), Grabowski, Korgol, Kurowski (50'Sadowski), Wójcik, Kociszewski, Wojtczuk (70Mikołajczuk)

(10 czerwca 2012 23:25)