YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Dwie osoby zginęły w pożarze

25 stycznia 2019 09:46:15 | autor: redakcja
Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór (24 stycznia) w Łózkach (gmina Drelów). Spłonął drewniany dom. W zgliszczach strażacy znaleźli ciała 60-letniej kobiety i 66-letniego mężczyzny.

Tragiczny pożar w Łózkach - spłonęły dwie osoby (fot. miedzyrzec.info)

Do strażaków informacja o pożarze dotarła o godz. 19.46. Palił się parterowy, drewniany budynek kryty eternitem. Przybyli na miejsce strażacy zastali zawalony dach i "jeden słup ognia". Ponieważ zachodziło podejrzenie, że w domu w chwili wybuchu pożaru znajdowało się mieszkające w nim starsze małżeństwo podjęto natychmiast akcję ratowniczą. Niestety 60-letniej kobiety i 66-letniego mężczyzny nie nie udało się uratować. Ponieważ istniało podejrzenie, że w tym dniu w budynku znajdowała się również trzecia osoba, przeprowadzono dokładne przeszukanie zgliszczy. Na szczęście kolejnej ofiary nie znaleziono.

Akcja gaśnicza była bardzo niebezpieczna. Działania utrudniał pękający eternit. Ponadto w domu znajdowały się butle z gazem. Z relacji świadków wynika, że w jednej z nich doszło do uszkodzenia zaworu i wybuchła. Oficjalnie nie zostało to potwierdzone.

Akcja ratownicza trwała 6 godzin. Uczestniczyli w niej strażacy z jednostek OSP z Łózek, Drelowa, Kwasówki, Żerocina i Rzeczycy oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim. Obecni byli również policjanci i prokurator.

Z wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

W czsie zdarzenia rejon zabezpieczała jednostka OSP Krzewica, która od stycznia weszła do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

REKLAMA
reklama


Tragiczny pożar w Łózkach


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male