Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Dwóch dostawców węgla w gminie

24 stycznia 2023 21:26 | autor: Anna Ostapiuk

Gmina Międzyrzec Podlaski podpisała umowę z drugim rządowym dostawcą węgla, co przyspieszyło dystrybucję dla mieszkańców. W tym tygodniu zakończy się wydawanie pierwszej partii opału, natomiast lada dzień będą przyjmowane wpłaty na drugą część należnych dostaw.

Gmina Międzyrzec Podlaski planuje do końca bieżącego tygodnia zakończyć wydawanie węgla osobom, które dokonały wpłaty w roku 2022, o czym poinformowano na dzisiejszej sesji Rady Gminy.

W dniach 26 stycznia - 17 marca 2023 r. będą natomiast przyjmowane wpłaty na wnioski dotyczące roku bieżącego. - Procedura będzie podobna jak w minionym roku. Uprawnione są osoby, które złożyły wniosek i został on pozytywnie rozpatrzony. Limit w ramach obecnej dystrybucji na sam rok 2023 wynosi 1,5 tony, natomiast w międzyczasie nastąpiła zmiana ustawowa i jeśli ktoś złożył wniosek i nie zakupił węgla za rok 2022 to limity sumują się do maksymalnie 3 ton - poinformował zastępca wójta gminy Międzyrzec Podlaski Michał Teofilski . O kolejce wydawania węgla będzie decydowała kolejność dokonanych wpłat.

Co ważne, gmina podpisała umowę z drugim rządowym dostawcą węgla. - W dniu 12 stycznia po apelach i naciskach dotyczących terminowości dostaw PGE gmina uzyskała zgodę na podpisanie umowy ze spółką Lubelski Węgiel Bogdanka. Z tego kierunku już docierają do nas pierwsze dostawy węgla, co pozwoliło przyspieszyć proces dystrybucyjny - wyjaśnia zastępca wójta. Jak podaje, tylko w ciągu dwóch dni na teren gminy spółka dowiozła 100 ton opału. - Jako gmina nie mamy wpływu na terminowość, wszystko jest uzależnione od sprawnego działania spółek rządowych, również na jakość węgla mamy znikomy wpływ, prosimy więc o przemyślane decyzje.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (26 stycznia 2023 23:41)
  Ahahahaha dobre :)
  autor: gość

  (26 stycznia 2023 20:08)
  Co ty p......isz o tym węglu, ja palę tym na co pozwolił prezes kaczynski,czyli wszystkim oprócz opon bo nie mam samochodu ani nawet roweru
  autor: gość

  (25 stycznia 2023 04:51)
  Z Bogdanki węgiel nie nadaje się do palenia w piecach. Współczuję sąsiadom tych co go kupią.
  autor: gość

  (24 stycznia 2023 21:36)
  Też będzie takie błoto i piach w ekogroszku jak wcześniej?
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny