Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Działania animacyjne odpowiedzią na potrzeby mieszkańców

13 lutego 2023 23:59 | autor: Anna Ostapiuk
Pracownicy GOK zrealizują kolejny społeczno-kulturalny projekt (fot. GOK Międzyrzec Podlaski)

Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim znalazł się wśród beneficjentów programu Dom Kultury+ prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Znaczne dofinansowanie lokalnego projektu pozwoli na zebranie i opracowanie zgłaszanych przez mieszkańców gminy potrzeb dotyczących uczestnictwa w kulturze.

Celem programu Dom Kultury+ jest poszerzenie dostępu do kultury, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, komunikacji, pobudzenie aktywności obywatelskiej w przestrzeni kultury, wykreowanie warunków sprzyjających nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej. W tym roku wnioskujący mogli się ubiegać o dofinansowanie realizacji jednego z dwóch zadań: Inicjatywy lokalne lub Partnerstwo lokalne.

Wśród 60 beneficjentów programu znalazł się Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim, którego pracownicy opracowali projekt "Cześć, jesteśmy Twoim domem kultury!" . W jego ramach zespół GOK zamierza rozmawiać z mieszkańcami gminy na temat ich potrzeb i preferencji dotyczących uczestnictwa w kulturze. Swoją inicjatywę oprą m.in. o działania animacyjne dla różnych grup wiekowych lokalnej społeczności.

W 2023 roku łączne wsparcie w ramach programu wynosi 2,5 mln zł. GOK Międzyrzec Podlaski pozyskał na realizację swojego projektu aż 10.000 zł.

Dofinansowanie otrzymał także Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, szczegóły inicjatywy i dotacji ⇒ Dom Kultury plus Mieszkańcy .

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (14 lutego 2023 09:08)
  Człowiek napisze co widzi i myśli, to go od prostaków wyzywają.Kultura psia jucha
  autor: gość

  (14 lutego 2023 08:30)
  Gratuluje! Dowód, iż dzięki młodym, nowym i ambitnym (wykwalifikowanym) osobom można zmienić otoczenie. Drogie Panie, nie przejmujecie się wpisami małych i zarazem prostych ludzi. Pozdrawiam
  autor: Arkadiusz

  (14 lutego 2023 07:04)
  Ahahahah. Dobre :)
  autor: gość

  (14 lutego 2023 06:57)
  Myślałem że to zawodniczki MMA a nie panie z GOK.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny