YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Dzieciaki chcą być jak Keith Moon

10 lutego 2021 13:43:42 | autor: Justyna Madan
Pod koniec stycznia w Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych odbyły się warsztaty perkusyjne. 11 uczestników, którzy na co dzień uczą się z instruktorem Maciejem Firlejem, trenowało pod okiem Jakuba Mikulskiego. Być może jest wśród nich następny Keith Moon, perkusista zespołu The Who?

Warsztaty perkusyjne w Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych (fot. Art Ovo)

- Sobota rozbrzmiewała rytmem. Nasi początkujący perkusiści wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez znakomitego perkusistę Jakuba Mikulskiego. Jakub Mikulski to absolwent UMCS na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, muzyk sesyjny, edukator, rysownik z zamiłowania, czynnie współpracujący z różnymi wykonawcami i zespołami, m.in Roan, amerykański zespół The Maension Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, uczy gry na perkusji w Akademii Rocka, Fabryce Muzyki i Laboratorium Muzyki w Warszawie - mówi  Anna Jakubiuk.

Warsztaty koncentrowały się na budowaniu podstaw techniki gry na zestawie perkusyjnym z wykorzystaniem rudimentów (tzw. 40 przykazań perkusisty) "jedynek", "dwójek" oraz "paradiddli" w ćwiczeniu na padzie w różnych wariantach, zabawach polegających na wzajemnym słuchaniu (każde z dzieci, po kolei powtarzało podany wcześniej schemat rytmiczny), uruchomieniu wyobraźni w tworzeniu rytmów, graniu z metronomem, nagraniem oraz z żywymi ludźmi.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję nabyć dużo nowej wiedzy, umiejętnosci, ale przy okazji czekała ich również masa dobrej zabawy. Dzieciaki zyskały motywację do dalszej pracy i rozwoju swoich umiejętności.

 


Warsztaty perkusyjne w Art Ovo


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 lutego 2021 20:44:27) Buddy Rich i dłuuugo nic. autor: Bembniarczyk
    logo male