YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Dzień Babci i Dziadka w Jelnicy

27 stycznia 2015 10:04:14 | autor: Redakcja
W gminie Międzyrzec tegoroczne obchody Dnia Babci i Dziadka potraktowano wyjątkowo. Zorganizowano z tej okazji lokalną uroczystość w Jelnicy.

W ostatnim tygodniu obchodziliśmy podwójne święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jelnica przy współpracy z Gimnazjum w Jelnicy, Szkołą Podstawową w Misiach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowało specjalną uroczystość. Inicjatywa wyszła od prezesa stowarzyszenia, pani Katarzyny Tymoszuk oraz nauczyciela Gimnazjum w Jelnicy – pani Renaty Sobieszuk-Rzeńcy.

25 stycznia salę gimnastyczną Gimnazjum wypełnili seniorzy oraz zaproszeni goście. Organizatorzy przygotowali dla nich szereg atrakcji. Główną były jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Misiach oraz młodzieży z Gimnazjum w Jelnicy. Widzowie mieli okazję obejrzeć piękną inscenizację, która ukazała talenty aktorsko-muzyczne dzieci z gminy Międzyrzec. Młodych aktorów do występu przygotowali: ksiądz Michał Wawerski, Joanna Jędruchniewicz, Małgorzata Nowak, Łukasz Męczyński oraz Mateusz Kuligowski. Dodatkowo chór z Gimnazjum w Jelnicy mocnym śpiewem wprowadził radosną atmosferę oraz zachęcił do wspólnego kolędowania.

Po występach uczniów na scenie zaprezentował się zespół ludowy „Echo” z Przychód. Przy akompaniamencie pieśni ludowych, Babcie oraz Dziadkowie zostali wyróżnieni symbolicznymi kwiatami – kotylionami. Nie zabrakło także poczęstunku ufundowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, który włączył się w organizację całego wydarzenia. Dziadkowie częstując się słodkościami spędzili miło czas z  wnuczkami, słuchając kolęd i rozmawiając z innymi uczestnikami spotkania.

Zdaniem inicjatorów spotkania Dzień Babci i Dziadka w Jelnicy, który zgromadził dużą liczbę uczestników, kolejny raz potwierdził sukces inicjatyw stowarzyszenia oraz potrzebę lokalnej integracji i współpracy.

Wszystkiego najlepszego wszystkim Babciom i Dziadkom!

REKLAMA
reklama


Dzień Babci i Dziadka w Jelnicy


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (27 stycznia 2015 15:12:05) Bardzo fajna impreza Gratuluję pomysłu i realizacji. autor: mieszkaniec
    logo male