YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Szóstce

10 lutego 2015 10:46:39 | autor: Aneta Antoniuk
29 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szóstce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zaproszonych gości powitała dyr szkoły Małgorzata Celińska życząc samych pięknych chwil oraz pogratulowała solenizantom wspaniałych i utalentowanych wnuków. Następnie uczniowie klasy II i V zaprezentowali jasełka przygotowane pod kierunkiem Jolanty Zgorzałek. Historia Narodzenia Pańskiego w wykonaniu młodych aktorów z Szóstki wzbudziła zachwyt i poruszenie publiczności.  Kolejnym punktem uroczystości były występy dzieci z poszczególnych klas, które przy wsparciu wychowawców przygotowały wzruszające i zabawne zarazem programy artystyczne. Widzowie głośnymi owacjami nagrodzili przedstawienie klasy III pt. „Rzepka”, w którym dzieci pod kierunkiem Alicji Ostapiuk  w przezabawny sposób ukazały starania rodziny o wyciągniecie warzywa z grządki. Gra małych aktorów oraz niezwykła staranność w doborze strojów i rekwizytów wywołała żywiołowe reakcje publiczności.

W kolejnych wystąpieniach wnuki przekazały seniorom najpiękniejsze życzenia wyrażone wierszem, piosenką i tańcem. Była to doskonała okazja, aby w szczególny sposób wyrazić szacunek oraz podziękować Babciom i Dziadkom za miłość, troskę i wyrozumiałość. Występy małych artystów wywołały ogromną radość i wzruszenie. Gromkimi brawami dziękowali oni swoim ukochanym wnukom, które dodatkowo obdarowały ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po występach uczniów na scenie zaprezentował się zespół ludowy z Szóstki, który przypomniał piosenki z lat młodości babć i dziadków, wzruszając niejedno serce. Dodatkowo absolwent szkoły Marcin Wardziak przygrywając na akordeonie wprowadził zebranych w radosną atmosferę zachęcając zebranych do wspólnego śpiewania biesiadnych utworów.

Podczas spotkania zebrani mogli poczęstować się pysznym domowym ciastem, owocami oraz kawą i herbatą.  Nie zabrakło również okazji do wspólnych rozmów. Było to spotkanie pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. Szczególna atmosfera przyczyniła się do umocnienia więzi rodzinnych. Szóstecki Dzień Babci i Dziadka na długo pozostanie w pamięci, zarówno seniorów jak i dzieci.

Zdaniem organizatorów spotkanie udało się znakomicie, dzięki m.in.  uprzejmości i zaangażowaniu pań z Rady Rodziców. - Spotkanie kolejny raz potwierdziło integrację szkoły ze środowiskiem. Mamy nadzieję, że w tak wspaniałym gronie spotkamy się również za rok - podsumowała dyr Małgorzata Celińska.

REKLAMA
reklama


Dzień Babci i Dziadka w Szóstce


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male