YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Dzień Dziecka „Radosna Nieodległa”

14 czerwca 2018 09:22:27 | autor: bk
Gminny Dzień Dziecka „Radosna Nieodległa”, który odbył się 10 czerwca 2018 r. w Misiach wpisywał się w cykl obchodów związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę nieodległości.

Gminny Dzień Dziecka - Radosna Niepodległa - w Misiach (fot. bk)

Celem wydarzenia było włączenie w obchody jubileuszowe najmłodszych mieszkańców gminy oraz pokazanie, że świętowanie odzyskania niepodległości może być nie tylko dostojne i poważne ale także radosne i kolorowe. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Misiach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wójt Krzysztof Adamowicz.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu dzieci z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej w Misiach. Następnie inscenizację pod tytułem „Szopka szkolna z nutką Patriotyzmu” przygotowali rodzice, nauczyciele oraz młodzież ze szkoły podstawowej. Kolejnym elementem części artystycznej były pokazy taneczne w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w Tłuśccu i Rogoźnicy i Misiach.

Niezawodnym spikerem uroczystości był ks. Michał Wawerski z Parafii pw  Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Ks. Michał zachęcał zgromadzonych do zabawy, brał udział w inscenizacji, grał na gitarze, śpiewał…  – tworząc na placu niezwykłą atmosferę radosnego świętowania dnia dziecka.

Podczas festynu nie mogło zabraknąć elementów tradycji  – w pięknych występach zaprezentowały się zespoły ludowe: Echo z Przychód oraz dziecięcy zespół Hreczka z Zaścianek. Na najmłodszych i tych trochę starszych czekała moc atrakcji. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce w tym byk rodeo oraz niezwykle  kuszący w ten upalny dzień basen z łódkami.

Animacje dla uczestników przygotowało Centrum Animacji Lokalnej: tor przeszkód z paintball, zabawy z chustą animacyjną, dmuchawce, orzeźwiające bomby wodne, laboratorium bańki mydlanej a nawet zamykanie dzieci w wielkiej bańce mydlanej…  – nie sposób wymienić wszystkich atrakcji! Niezwykle widowiskowe było bicie rekordu baniek mydlanych w Gminie Międzyrzec Podlaski. O godz.  17.00 jednocześnie bańki mydlane puszczało ponad 100 dzieci i dorosłych – zamieniając plac szkolny w Misiach w bajkową krainę.

Swoje stoisko informacyjne przygotowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na stoisku przygotowane były ulotki informacyjne o działalności komisji, można było porozmawiać ze specjalistą o problemie choroby alkoholowej. Co więcej członkowie komisji przegotowali dla najmłodszych liczne gry i konkurencje sprawnościowe:  specjalny tor – slalom z przeszkodami którego przejście w alkogoglach i narkogoglach stało się  nie lada wyzwaniem, wyścig z piłeczką pingpongową na łyżeczce, rzut piłką do kosza w alkogoglach a także rodzinny wyścig na nartach.  Na placu można było również podziwiać prace wykonane przez młodzież w ramach gminnego konkursu plastyczno – profilaktycznego pod nazwą  „Żyję zdrowo bo sportowo – bez nałogów”. W konkursie udział wzięło 61 uczniów z 7 szkół z obszaru Gminy Międzyrzec Podlaski. O godz. 16.30 na scenie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Nagrody wręczyli: Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz i przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Ewa Tarasiuk.

Na placu dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez gminne instytucje kultury.  Gminny Ośrodek Kultury przygotował malowanie włosów oraz twarzy – było kolorowo. Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała zagadki, konkursy i oczywiście prezentacje nowości książkowych.

W Misiach nie mogło zabraknąć barwnego namiotu Stowarzyszenia Przyjazne Misie – fantazyjne fryzury i malowanie buziek, było ciekawie. Członkowie stowarzyszenia wraz z radą rodziców dbali ponadto by nikt na placu nie był głodny – na zgromadzonych czekał grill z kiełbaskami oraz napoje a dla najmłodszych również lody.

Atrakcje dla dzieci przygotował Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim – mł asp. Jarosław Jaworski przeprowadzał dla dzieci zawody w alkogoglach, każdy mógł też liczyć na fotografię w radiowozie. Na placu byli z nami również strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male