YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Dzień Matki w Maniach

30 maja 2014 19:51:09 | autor: redakcja/GOK
W niedzielę, 25 maja, w Maniach odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Matki. Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z zespołem „Nadzieja” z Mań.

Wspólne świętowanie poprzedziła uroczysta Msza Św. odprawiona przez proboszcza parafii Manie ks. Sylwestra Gałacha. Następnie w remizie OSP wystąpiły zaproszone zespoły, które wykonywały utwory dedykowane mamom. Na scenie zaprezentowały się: zespół i kapela Przyjaciele, Echo z Przychód, Jutrzenka z kapelą z Rogoźnicy, Sami Swoi z Tłuśćca, Czerwone Korale z Zahajek, Jagódki ze Żdżar, Świderzanki ze Świderek.

Obchody Dnia Matki połączone były z jubileuszem 10-lecia zespołu „Nadzieja”, w którym śpiewają dwie panie - Jadwiga Tarasiuk i Stanisława Pińczuk. Od początku powstania zespołem kieruje Pani Jadwiga. Obie panie dzielnie się trzymają i reprezentują wieś Manie na różnych uroczystościach. Serdeczne życzenia i gratulacje z okazji pięknego jubileuszu złożyła w imieniu pełniącego funkcję wójta Krzysztofa Adamowicza sekretarz gminy Maria Szmytko. Z życzeniami pospieszyli także: komendant OSP Józef Daniluk, poseł Stanisław Żmijan, dyrektor wydziału spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Marianna Tumiłowicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Krystyna Bień, przedstawiciel Zespołu Doradztwa Rolniczego w Grabanowie Bożena Warda.

W poniedziałek, 26 maja, spotkanie z okazji Dnia Matki odbyło się w świetlicy „Promyk” w Halasach. Dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowały pod opieką pani Justyny Dudy przedstawienie oraz układ taneczny, który przybyłym mamom bardzo się spodobał. Następnie młodzież i dorośli udali się do gospodarstwa „Zacisze” w Międzyrzecu Podlaskim, w którym wszyscy dobrze się bawili przy ognisku. W trakcie imprezy przeprowadzono konkursy i zabawy. Największą atrakcją był rejs statkiem po żwirowni.


Dzień Matki w Gminie Międzyrzec (Manie)


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male