Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

„Ekonomik” dobrze wie jak świętować Dzień Patronki

22 lutego 2023 18:38 | autor: Małgorzata Brodawka/ZSE
Pełen atrakcji dzień patronki ZSE (fot. arch ZSE)

Od kilkunastu lat społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych hucznie obchodzi Dzień Patronki. Tak było również w tym roku. 17 lutego w hali ZSE zorganizowano uroczysty apel poświęcony Marii Dąbrowskiej.

W obchody była zaangażowana cała szkoła. Prowadzeniem akademii, scenariuszem, dekoracją i całą organizacją zajął się Samorząd Uczniowski. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Szkolny Zespół Muzyczny, a swój niezwykły talent wokalny zaprezentowała uczennica klasy 1p Dominika Bułhak. Podczas uroczystości nie zabrakło słynnego Walca Barbary z „Nocy i Dni”.

W pierwszej części apelu przypomniano życie i twórczość Marii Dąbrowskiej, natomiast druga część miała charakter konkursowy, a uczniowie prezentowali w niej scenki, pokazy mody oraz teledyski. Jury składające się z trzech nauczycieli i dwóch uczniów oceniało występy w wyżej wymienionych kategoriach.

Swoje talenty w scenkach teatralnych o życiu Marii Dąbrowskiej mogli zaprezentować uczniowie klas pierwszych. Wygrała klasa 1e, przed klasą 1r i klasą 1l.

W kategorii pokaz mody rywalizowały klasy drugie. Najwyżej oceniono klasę 2p. Drugie miejsce przyznano klasie 2a, a trzecie klasie 2i.

Zadaniem klas trzecich było ułożenie choreografii do wybranych przez siebie teledysków. Zwyciężyła klasa 3er, drugie miejsce zajęła klasa 3i2, a trzecie klasa 3l.

Ponadto Samorząd Uczniowski zorganizował dwa dodatkowe konkursy: „Patronka Szkoły oczami uczniów – portrety” oraz „gazetka szkolna o życiu i twórczości Marii Dąbrowskiej”.

Najwyżej oceniono portrety wykonane przez klasę 4i1p, kolejne miejsca zajęły klasa 4tl oraz klasa 4r. Najlepsza gazetka była dziełem klasy 1r.

Korzystając z okazji w Dniu Patronki uhonorowano najzdolniejszych uczniów za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Gratulacje złożono trójce uczniów, która otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach programu ,,Lubelska kuźnia talentów 2021-2023”: Kornelii Kowalewskiej z klasy 3p, Maciejowi Milewskiemu z klasy 3p oraz Marcie Korolczuk z klasy 4tl.

Wręczono nagrody zwycięzcom Olimpiady Języków Obcych, która odbyła się 10 lutego. W olimpiadzie z języka angielskiego wzięło udział 35 osób, Zwyciężyli:

I miejsce - Maciej Milewski (kl. 3p)
II miejsce - Kamil Kalinowski (kl. 4i1)
III miejsce - Julia Karczewska (kl.4r) oraz Nina Stefaniuk (kl.4r)

W olimpiadzie z języka rosyjskiego rywalizowało 24 uczniów. Najlepsi byli:

I miejsce - Daniel Onyszczuk (kl. 4ip)
II miejsce - Marta Korolczuk (kl.4tl)
III miejsce - Hubert Sawczuk (kl.4tl)

Wręczono również nagrody w dwóch konkursach zorganizowanych przez szkolną bibliotekę.

Konkurs ortograficzny
I miejsce - Daniel Onyszczuk (kl.4ip)
II miejsce - Ksawery Roszczyk (kl.4sp)
III miejsce - Weronika Siedlanowska (kl.1r)

Konkurs walentynkowy ,,Zakochani są wśród nas”
I miejsce - Wiktoria Oklińska (kl.4ep)
II miejsce - Wiktor Cap (kl.4ep)
III miejsce - Kornelia Oklińska (kl.4ep)

Szkoła nie zapomniała również o swoich sportowcach, którzy z powodzeniem startowali w szkolnych mistrzostwach województwa w pływaniu. Brązowe medale wywalczyła w tej imprezie sztafeta ZSE w składzie: Przychodzki Bartłomiej (4i1), Czopiński Cezary (4lp), Korulczyk Franciszek (2i), Puszkarski Maciej (2i), Petruczenko Karol (1p), Pocztarski Filip (1p), Statkiewicz Michał (1p). W wyścigach indywidualnych Filip Pocztarski i Franciszek Korulczyk wywalczyli srebrne medale. Bartłomiej Przychodzki w finał ukończył na 8. miejscu a Cezary Czopiński na miejscu 11.

Wszystkim wymienionym uczniom dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli dyrektorzy Joanna Pióro i Andrzej Stachnio, a cała szkoła pogratulowała im brawami.

>>>> Fotogaleria z Dnia Patronki w ZSE <<<<

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny