YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

„Ekonomik” podsumował matury

15 lipca 2021 08:28:09 | autor: redakcja/ZSE
W Zespole Szkół Ekonomicznych podsumowano tegoroczne egzaminy maturalne. Szkoła ma się czym chwalić. W kraju zdawalność matury w technikach wyniosła 64%, tymczasem w „ekonomiku” jest to 77,78%.

fot. ZSE

W roku szkolnym 2020/2021 do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej przystąpiło 72 z 73 absolwentów (tylko 1 osoba nie złożyła deklaracji maturalnej). Zdawalność egzaminu maturalnego wyniosła 77,78%. To bardzo dobry wynik, ponieważ w Polsce zdawalność matury w technikach to 64%. Najlepiej wypadło technikum organizacji reklamy, gdzie wszyscy uczniowie zdali maturę. Warto dodać, że 12 osób ma jeszcze możliwość zdawania matury poprawkowej w sierpniu.

Zakończony rok szkolny nie był łatwy ze względu na pandemię i zdalne nauczanie, jednak „ekonomik” poradził sobie ze wszystkimi trudnościami. W dużej mierze pomógł w tym fakt, że w szkole najwięcej młodzieży kształci się na kierunkach informatycznych, więc na co dzień doskonale radzi sobie ze sprzętem komputerowym i nowoczesnymi technologiami.

ZSE posiada kilkanaście pracowni komputerowych, dzięki temu każdy uczeń i nauczyciel miał możliwość wypożyczenia laptopa do domu. Na bieżąco diagnozowano potrzeby i zbierano informacje, jaka pomoc jest potrzebna uczniom. Większość nauczycieli bardzo zaangażowała się w realizację zdalnych lekcji, pracując zdecydowanie dłużej niż w czasie, gdy prowadzone były one w tradycyjny sposób. To wszystko zaprocentowało na egzaminie maturalnym.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male