YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Ferie biblioteczne pod znakiem wyzwań

28 stycznia 2021 16:45:47 | autor: Anna Ostapiuk
Drelowskie zimowe ferie były nie lada gratką dla amatorów klocków Lego. Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała wyzwanie, w którym tworząc kolejne konstrukcje uczestnicy mogli zgłębić swoją wiedzę na temat tej popularnej zabawki.

W związku z panującym reżimem w większości instytucji zapewniających do tej pory feryjną rozrywkę dzieciom w rożnym wieku, niektóre z nich postawiły na zabawy online. Gminna Biblioteka w Drelowie stworzyła cykl zadań wchodzących w internetowe Ferie z LEGO. Przez cały dzień młodzi uczestnicy wyzwania tworzyli misterne budowle z klocków, zainspirowani siedmioma książkami zaproponowanymi im przez organizatora zabawy. Budowaniu towarzyszyła zagadka związana z historią lub ciekawostkami na temat LEGO. Każdego dnia pod wyzwaniem pojawiały się fotografie zmyślnych konstrukcji i odpowiedzi na zadane pytania. - Organizując po raz pierwszy ferie online chcieliśmy wykorzystać jedną z najpopularniejszych zabaw jaką jest układanie klocków i połączyć ją z literackimi akcentami. I udało się - podkreśla Magdalena Pepa, dyrektor GBP w Drelowie. - Dzieci podjęły nasze wyzwanie i uruchomiły swoją kreatywność. Dzięki temu powstały piękne i zaskakujące budowle inspirowane książkami dla dzieci.

Wszystkie założenia wyzwania spełniło siedmioro uczestnicków i to oni otrzymali słodkie nagrody niespodzianki: Maciej Oksejuk, Bartłomiej Jaszczuk, Adam Pawlica, Oliwia Ostapiuk, Róża Nestoruk, Iga Nestoruk i Gaba Mania.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male