Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
9.3°C
Kontakt
Region

Ferie biblioteczne pod znakiem wyzwań

28 stycznia 2021 16:45 | autor: Anna Ostapiuk

Drelowskie zimowe ferie były nie lada gratką dla amatorów klocków Lego. Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała wyzwanie, w którym tworząc kolejne konstrukcje uczestnicy mogli zgłębić swoją wiedzę na temat tej popularnej zabawki.

W związku z panującym reżimem w większości instytucji zapewniających do tej pory feryjną rozrywkę dzieciom w rożnym wieku, niektóre z nich postawiły na zabawy online. Gminna Biblioteka w Drelowie stworzyła cykl zadań wchodzących w internetowe Ferie z LEGO. Przez cały dzień młodzi uczestnicy wyzwania tworzyli misterne budowle z klocków, zainspirowani siedmioma książkami zaproponowanymi im przez organizatora zabawy. Budowaniu towarzyszyła zagadka związana z historią lub ciekawostkami na temat LEGO. Każdego dnia pod wyzwaniem pojawiały się fotografie zmyślnych konstrukcji i odpowiedzi na zadane pytania. - Organizując po raz pierwszy ferie online chcieliśmy wykorzystać jedną z najpopularniejszych zabaw jaką jest układanie klocków i połączyć ją z literackimi akcentami. I udało się - podkreśla Magdalena Pepa , dyrektor GBP w Drelowie. - Dzieci podjęły nasze wyzwanie i uruchomiły swoją kreatywność. Dzięki temu powstały piękne i zaskakujące budowle inspirowane książkami dla dzieci.

Wszystkie założenia wyzwania spełniło siedmioro uczestnicków i to oni otrzymali słodkie nagrody niespodzianki: Maciej Oksejuk, Bartłomiej Jaszczuk, Adam Pawlica, Oliwia Ostapiuk, Róża Nestoruk, Iga Nestoruk i Gaba Mania.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny