Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Ferie z decoupage w Rogoźnicy

10 lutego 2018 09:14 | autor: Redakcja / Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy
Feryjne zajęcia z decoupage w Rogoźnicy (fot. Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy)

W drugim tygodniu ferii w czwartek 9 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Rogoźnicy odbyły się Warsztaty Decoupage skierowane do uczniów klas III-VII szkoły podstawowej.

Ta egzotyczna nazwa „decoupage” wywodzi się z Francji a słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać i skrywa w sobie niezwykłą technikę zdobienia przedmiotów polegającą na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.

Podczas warsztatów uczniowie mieli za zadanie wykonać tą techniką szkatułkę na biżuterię. Praca nie była łatwa, ponieważ składała się z wielu etapów: malowania farbą podkładową, suszenia, wycinania drobnych elementów z serwetek, naklejania na powierzchnię, modelowania wyciętych elementów, złocenia i postarzania drewna oraz lakierowania.

To wszystko wymagało od uczestników warsztatów cierpliwości i „sprawnej ręki” ponieważ sztuka polegała na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle miał on wyglądać jak namalowany. Wszystkim uczestnikom udało się osiągnąć zamierzony cel i na zakończenie 3 godzinnych zajęć powstały piękne biżuteryjnie szkatułki. Warsztaty od lat cieszą się uznaniem wśród dzieci i dorosłych.

Podczas tegorocznych warsztatów uczestniczyli również  absolwenci szkoły w Rogoźnicy. Oceńcie sami nasze dzieła… Zdaniem uczestników i organizatorów był to mile i pożytecznie spędzony czas.

Zajęcia prowadziła p. Małgorzata Kuzaka.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny