YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Festyn żeglarski z dobrym szanty

14 sierpnia 2018 21:40:44 | autor: MK
W sobotę 11 sierpnia na terenie Stanicy Żeglarskiej przy ulicy Zahajkowskiej 44c odbył się Festyn Żeglarski. Nawet przelotne opady deszczu nie popsuły świetnej zabawy, ponieważ impreza zgromadziła wielu uczestników.

Festyn Żeglarski 2018 w Międzyrzecu Podlaskim (fot. miedzyrzec.info)


Festyn rozpoczął się o godz. 9 od akcji zbiórki krwi prowadzonej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Krew pobrano od 18 osób, łącznie oddano ponad 8 litrów krwi.

– Mimo słabej pogody, zbiórka nam się udała. Przeszkadzały deszcze, ale był moment kiedy odwiedziło nas sporo dzieci z rodzicami. Odbyły się pokazy ratownictwa medycznego zarówno na wodzie, jak i lądzie oraz ciekawe koncerty, zwłaszcza występ Agi Skup – wylicza Leszek Szczerbicki, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Żeglarstwa „Stanica”.

Nie zabrakło konkursów plastycznych, animatorki prowadziły rozmaite konkursy i zabawy z dziećmi. Jak na Festyn Żeglarski rozegrano również regaty, których pomysłodawcami były kobiety. – Utworzono dwie drużyny ze świeżo upieczonych adeptów żeglarstwa, którzy ukończyli niedawno nasze kursy. Wygrała drużyna pań, która otrzymała talony na pizzę. Były też pokazy narciarstwa wodnego. Sporo osób mogło spróbować się w tej konkurencji – dodaje kapitan Szczerbicki.

Na scenie (która została niedawno zbudowana na terenie ośrodka) uczestników wydarzenia do wspólnej zabawy porwały takie zespoły, jak: Aga Skup i Przyjaciele czy Luz Band.

Festyn zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa w Międzyrzecu Podlaskim, przy wsparciu sponsorów m.in. firmy Dr Gerard, która dostarczyła słodkości dla najmłodszych uczestników zabawy.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male