YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Finał szachowej ligi

23 kwietnia 2019 20:33:52 | autor: Redakcja / Tadeusz Węgrzyniak
Turniej w Europejskim Centrum Szkolenia i Wychowania OHP zakończył rozgrywki Bialskiej Ligi Szachowej sezonu 2018/2019. Była to już dziewiąta edycja tej imprezy.

Finał Bialskiej Ligi Szachowej 2018/2019 (fot. arch. Tadeusz Węgrzyniak)

 

Ostatni ósmy turniej w grupie starszej wygrała Patrycja Waszczuk przed Wiktorem Kukawskim (obydwoje z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim). Trzecie miejsce zajął Piotr Pytka reprezentujący SP nr 1 w Terespolu.

W grupie młodszej (uczniowie do lat 9) triumfował Jakub Prokopiuk z SP 2 w Radzyniu Podlaskim. Drugie miejsce zajął Mihail Smerachanski z SP Sielczyk, a trzecie Maksymilian Wysokiński z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W całym cyklu rozgrywek w turniejach dla uczniów w wieku 10-16 lat wzięło łącznie udział 156 szachistów z powiatów: bialskiego ziemskiego, bialskiego miejskiego, radzyńskiego i łosickiego. W turniejach dla dzieci do lat 9 wzięło udział 46 uczniów rozpoczynających przygodę z szachami.

Medalistami klasyfikacji długofalowej w poszczególnych klasyfikacjach zostali:

Uczniowie do lat 9
1 miejsce - Jakub Prokopiuk - SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim; 2 m. Maciej Waszczuk - SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim; 3 m. Krzysztof Gołębiowski - SP nr 1 w Terespolu;

Uczennice do lat 9.
1 miejsce - Julia Golec - SP nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim; 2 m. Michalina Wasiluk - SP w Misiach, 3 m. Magdalena Kaniuch - SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Uczniowie 10 - 13 lat.
1 miejsce - Bartosz Harasim - SP 2 w Radzyniu Podlaskim; 2 m. - Piotr Gołębiowski - SP nr 1 w Terespolu; 3 m. - Aleksander Nakaziuk - SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim;

Uczennice 10 - 13 lat.
1 miejsce - Hanna Nurzyńska - SP w Kąkolewnicy, 2 m. Anna Oleksiuk - SP w Rogoźnicy; 3 m. Aleksandra Słowikowska - SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Uczniowie 14 - 16 lat.
1 miejsce - Robert Tymoszuk - SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, 2 m. Wiktor Kukawski - SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim; 3 m. Piotr Pytka - SP nr 1 w Terespolu;

Uczennice 14 - 16 lat.
1 miejsce - Patrycja Waszczuk - SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim; 2 m. Marta Michalak - SP nr 1 w Terespolu; 3 m. Karolina Sacharczuk - SP w Sarnakach.

W klasyfikacji generalnej szkół zwyciężyła drużyna SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim przed SP nr 1 w Terespolu i SP w Sarnakach.

W rozgrywkach uczestniczyli również uczniowie i uczennice liceów. W grupie chłopców 1 miejsce zajął Grzegorz Olichwirowicz - I LO w Białej Podlaskiej; 2 m. Jakub Niczyporuk reprezentujący tą samą szkołę, 3 m. Marcin Wawszczak - ZDZ nr 1 w Białej Podlaskiej.

Wśród uczennic liceów wygrała Julia Litwiniec z LO w Radzyniu Podlaskim.

Puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców klasyfikacji generalnej ufundowano ze środków Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej i Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. I.J.Paderewskiego. Wręczył je wiceprzewodniczący Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego Stanisław Polaczuk.

Dodatkowo Fundacja Santander Bank Polska ufundowała nagrody w wysokości po 300 złotych dla pięciu najlepszych szachistów w grupie uczniów 14-16 lat i pięciu najlepszych szachistów w grupie 10-13 lat. Będzie to dofinansowanie do obozu szkoleniowo-wypoczynkowego, który Bialski Regionalny Związek Szachowy organizuje na początku lipca 2019 r. w Serpelicach.

REKLAMA
reklama


Finał Bialskiej Ligi Szachowej 2018/2019


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male