Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
8.8°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Gadka o młodzieżowym centrum

20 grudnia 2023 10:01 | autor: redakcja/Urząd Miasta

Podczas spotkania finalizującego projekt „Młodzieżowa Rada Miasta Dobry Start” padły szczegółowe pomysły na organizację i funkcjonowanie centrum młodzieżowego. To pierwszy krok w kierunku utworzenia takiego miejsca, które spełni oczekiwania młodych ludzi w Międzyrzecu Podlaskim.

W czasie realizacji projektu, który obejmował warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, uczestnicy stwierdzili, że w Międzyrzecu brakuje miejsca, gdzie mogliby się swobodnie spotykać, realizować swoje pasje i wymieniać się doświadczeniami. W związku z tym zaprosili swoich rówieśników, aby o tym porozmawiać. W spotkaniu, które odbyło się 7 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury uczestniczyło około 150 osób. Po krótkiej integracji i panelu dyskusyjnym z udziałem zastępcy burmistrza Pawła Łysańczuka oraz aktywisty Jakuba Jakubowskiego zaproszono młodych na warsztaty.

„Gadka o centrum młodzieżowym” okazała się bardzo owocna. Okazuje się, że uczestnicy pomyśleli o wszystkim od lokalizacji począwszy, po wygląd miejsca oraz znajdujący się tam sprzęt. – Zarówno sam projekt, ale także spotkanie udowodniły, że młodzi ludzie wiedzą czego chcą i mają bardzo konkretne pomysły. Mają także wielką energię do działania. To, że projekt dobiegł końca nie oznacza, że przestajemy działać. Wręcz przeciwnie, ze zdwojoną siłą rozpoczynamy prace nad utworzeniem miejsca przeznaczonego dla młodych ludzi - podkreśla zastępca burmistrza miasta.

Od października do 7 grudnia 15 młodych społeczników wzięło udział w wyjeździe integracyjnym, warsztatach liderskich wzmacniających ich kompetencje oraz lekcjach obywatelskich. Zapoznali się też z zasadami debaty oksfordzkiej. Koordynatorem tych działań był Adam Paluszkiewicz, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej „Stołpno”.

Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu „Wsparcie tworzenia i aktywizacji młodzieżowych rad samorządów uczniowskich i studenckich” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Na realizację zadania miasto pozyskało kwotę 9 700 zł.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny