Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
0.2°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Gmina Międzyrzec Podlaski - Wczoraj - Dzisiaj - Jutro

22 listopada 2022 20:18 | autor: Anna Ostapiuk
Finał konkursu "Gmina Międzyrzec Podlaski – Wczoraj – Dzisiaj - Jutro" w PSP w Rudnikach (fot. PSP Rudniki)

Zakończyła się dziewiętnasta już edycja konkursu "Gmina Międzyrzec Podlaski - Wczoraj - Dzisiaj - Jutro", którego uczestnicy musieli wykazać się świetną znajomością własnej gminy. W dniu 22 listopada w Rudnikach odbył się finał, w trakcie którego wręczono nagrody laureatom, rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny.

Pomysłodawcą i organizatorem gminnego konkursu jest  nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudnikach oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim, które wraz z wójtem Krzysztofem Adamowiczem objęło wydarzenie honorowym patronatem.

Po etapie szkolnym, w którym uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą dotyczącą własnej gminy (m.in. historii, środowiska przyrodniczego, władz samorządowych), troje najlepszych z każdej szkoły przeszło do finału. W finale wzięło udział 18 uczestników reprezentujących sześć szkół z terenu gminy Międzyrzec Podlaski: w Rudnikach, Rzeczycy, Krzewicy, ogoźnicy, Tłuśćcu oraz Tuliłowie.

REKLAMA

Komisja w składzie: członek TPN oraz Stowarzyszenia Miłośników Historii Międzyrzeca Podlaskiego Marek Maleszyk, przewodnicząca Rady Rodziców PSP w Rudnikach Beata Karwacka i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim Sylwia Hubica wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Wiktoria Zbańska - PSP w Tuliłowie
II miejsce Aleksandra Swórska - PSP w Rzeczycy
III miejsce Oliwia Kośmider - PSP w Rzeczycy
wyróżnienie Aleksandra Ostapowicz - PSP w Tuliłowie

W konkursie plastycznym, do którego zgłoszono 25 prac, zwyciężyli:

I miejsce Dominika Karwacka - PSP w Rudnikach
II miejsce Kacper Kowalczyk - PSP w Rudnikach
III miejsce Lena Prokopiuk - PSP w Krzewicy
wyróżnienie Aleksandra Kurowska - PSP w Rzeczyc

Dodatkową nagrodę uczennicy PSP w Tuliłowie Ewie Kulikowskiej przyznała dyrektor GOK Sylwia Hubica.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez GOK i Gminę Międzyrzec Podlaski, które w towarzystwie członków komisji wręczyły kierownik Referatu Oświaty Marta Cybulska - Demczuk oraz dyrektor PSP w Rudnikach Justyna Kołodziejczuk. Uczestnicy konkursu otrzymali ostatnie numery „Rocznika Międzyrzeckiego” przekazane przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu, natomiast ich opiekunowie najnowsze publikacje Stowarzyszenia Miłośników Historii Międzyrzeca Podlaskiego.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny