YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Gmina Międzyrzec Przyjazna Ekonomii Społecznej

6 marca 2018 11:41:52 | autor: Redakcja / UG Międzyrzec Podlaski
Gmina Międzyrzec Podlaski znalazła się wśród samorządów wyróżnionych tytułem „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej”, przyznawanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

Gmina Międzyrzec wyróżniona w konkursie „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej” (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Konkurs organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej ma na celu nagrodzenie dotychczasowego zaangażowania w rozwój ekonomii społecznej jednostek samorządu terytorialnego i zachęcenie do dalszej współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej. 

Kandydatura gminy Międzyrzec Podlaski została zgłoszona przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej „Modrzew”. Kapituła konkursu doceniła liczne inicjatywy podejmowane przez Wójta Krzysztofa Adamowicza mające na celu rozwój społeczeństwa obywatelskiego i tzw. „trzeciego sektora”. Dostrzeżono wsparcie, które zapewnia Urząd Gminy przy rejestracji, funkcjonowaniu i pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych przez stowarzyszenia. Zwrócono uwagę na innowacyjny „Program Funkcjonowania Funduszu Wkładów Własnych jako instrument współpracy gminy Międzyrzec Podlaski z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego”.

W ramach tego Funduszu finansowane są do poziomu 25% wkłady własne stowarzyszeń aplikujących o środki zewnętrzne. Dzięki współpracy stowarzyszenia z obszaru gminy pozyskują dotacje np. z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych czy Lokalnej Grupy Działania.

Kapituła konkursu zwróciła również uwagę na działania w zakresie edukacji młodego pokolenia i angażowania młodzieży w budowanie społeczeństwa obywatelskiego – np. promowanie przez gminę najzdolniejszych i najaktywniejszych uczniów w ramach programu „Prymus Gminy Międzyrzec Podlaski” – Gali Mistrzów.

Dyplom z wyróżnieniem odebrała Sekretarz Gminy Maria Szmytko podczas I Regionalnego Spotkania Ekonomii Społecznej, które odbyło się 28 lutego 2018 r. w Lublinie.


Gmina Międzyrzec Przyjazna Ekonomii Społecznej


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male