Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
21.3°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Gmina podsumowała rok szkolny w Tłuśćcu

27 czerwca 2023 16:26 | autor: SP w Tłuśćcu / ao
Gminne zakończenie roku szkolnego w Tłuśćcu (fot. SP w Tłuśćcu)

Tegoroczne gminne zakończenie roku szkolnego gminy Międzyrzec Podlaski odbyło się 23 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Tłuśćcu. Tego dnia pożegnano odchodzących na emeryturę nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz kończących podstawowy etap edukacji ósmoklasistów.

Wydarzenie rozpoczęło się od poloneza wykonanego przez młodzież szkolną. W części oficjalnej spotkania dokonano uroczystego przekazania sztandaru szkoły, po czym tegoroczni absolwenci złożyli ślubowanie. Wręczone zostały Nagrody Dyrektora Szkoły „Super Absolwent” Ewelinie Matejko, która otrzymała również promocję z wyróżnieniem, a także pozostałych świadectw z wyróżnieniem uczniom klasy ósmej: Emilii Karwowskiej, Mai Samociuk i Amelii Węgrzyniak. Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Na forum zostały wręczone także świadectwa ukończenia szkoły pozostałym absolwentom i uczniom młodszych klas, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem. Doceniając pomoc i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły dyrektor Elżbieta Demczuk wręczyła rodzicom uczniów podziękowania.

Uroczystość stała się dobrą okazją, by pożegnać odchodzących na emeryturę nauczycieli i niepedagogicznych pracowników, którym wójt Krzysztof Adamowicz, a także dyrektorzy poszczególnych szkół wręczyli listy gratulacyjne i złożyli życzenia.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu Elżbieta Demczuk podsumowała mijający rok szkolny. Współgospodarz uroczystości wójt Krzysztof Adamowicz podziękował dyrektorom szkół i wszystkim nauczycielom za wymagającą i trudną pracę, rodzicom za poświęcenie, a uczniom za wytrwałość. Poseł Marcin Duszek w swoim wystąpieniu podkreślił rolę nauczyciela w życiu młodego człowieka oraz zwrócił szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa i konieczność zachowania ostrożności w czasie drogi do i ze szkoły.

W wydarzeniu wzięli udział: proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim ks. kan. Henryk Skolimowski, poseł na Sejm RP Marcin Duszek, radni Jadwiga Ilczuk, Jarosław Czapski i Sławomir Zaniewicz, Piotr Sobowicz wz. Nadleśniczego Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski, kierownik Referatu Oświaty Gminy Międzyrzec Podlaski Marta Cybulska – Demczuk, dyrektorzy wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli oraz nauczyciele i rodzice uczniów.

tekst i zdjęcia: SP w Tłuśćcu

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny