YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Gmina wybrała wykonawców OZE. Trwa podpisywanie umów z mieszkańcami.

17 lipca 2021 18:51:46 | autor: Anna Ostapiuk
Gmina Drelów przystąpiła do kolejnego etapu realizacji projektu mającego na celu montaż instalacji OZE w indywidualnych gospodarstwach. W większości wybrano już najkorzystniejsze oferty, a obecnie trwa podpisywanie umów z mieszkańcami i wykonawcami.

W ramach dofinansowanego z Funduszy Europejskich projektu "Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych, instalacji solarnych, instalacji pomp ciepła oraz kotłów na biomasę w gminie Drelów" na terenie gminy Drelów w latach 2021-2022 zostanie zamontowanych 215 instalacji fotowoltaicznych, 181 solarnych, 9 pomp ciepła i 64 kotłów na biomasę. 

W chwili obecnej zakończono podpisywanie umów z mieszkańcami na dostawę kotłów i pomp ciepła, trwają procedury związane z instalacjami solarnymi. Z wykonawcą zadania montażu pomp ciepła podpisano już umowę, a w najbliższych dniach podobne umowy zakończą przygotowanie do dostawy kotłów i solarów.

Aby zrealizować część zamówienia dotyczącą kotłów na biomasę gmina jako najkorzystniejszą wybrała ofertę firmy Ergo Ekologika Sp. z o.o. z Warszawy na kwotę 1.080.640,00 zł. Dla poszczególnych gospodarstw jest to wydatek rzędu 4.500,00 zł.
Pompy ciepła dostarczy i zamontuje firma Ekologika Sp. z o.o. z Rzeczycy na kwotę 132.678,00 zł. Poszczególni mieszkańcy podpisujący umowę z gminą pokrywają koszt własny w wysokości 3.200,00 zł.
Kolektory słoneczne, wygrywając przetarg, założy firma Polska Ekologika Przetargi Sp. z o.o. z Raciborza z kwotą 1.741.392,00 zł, natomiast koszt jednostkowy dla mieszkańców to 2.500,00 zł.
Jak informuje inspektor ds. inwestycji i zamówień publicznych Robert Kot, termin zakończenia wymienionych części projektu przypada na koniec września br. 

W dalszym ciągu trwa procedura przetargowa na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych. Gmina na ten cel zabezpieczyła środki w wysokości 3.324.982,50 zł, a wykonawcy złożyli 9 ofert. Koszt założenia instalacji w indywidualnym gospodarstwie sięga 4.900,00 zł.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male