YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Gmina zagrożona ptasią grypą

2 czerwca 2021 19:44:33 | autor: Anna Ostapiuk
Decyzją wojewody lubelskiego część terenu gminy Drelów została objęta obszarem zapowietrzonym i zagrożonym wysoce zjadliwą grypą ptaków HPAI. W wydzielonych miejscowościach pojawiły się stosowne tablice informacyjne, a mieszkańcy zobowiązani są do przestrzegania rygorystycznych rozporządzeń obowiązujących powiaty bialski i radzyński.

fot. miedzyrzec.info

24 maja w miejscowości Korczówka w gminie Łomazy wykryto ognisko zakaźnej choroby zwierząt, w związku z czym dla powiatów bialskiego i radzyńskiego wyznaczono obszary zapowietrzone i zagrożone, które objęły gminę Drelów.

Obszarem zapowietrzonym w promieniu 3 km od ogniska objęto część miejscowości Leszczanka położoną na południe od drogi nr 1111L oraz część miejscowości Witoroż położoną na wschód od dróg nr 1111L i 1112L. 


Obszar zagrożony, Leszczanka (fot. Anna Ostapiuk)

W promieniu 7 km od ogniska choroby wyznaczono obszar zagrożony i na terenie gminy Drelów są to miejscowości Kwasówka, Strzyżówka, Pereszczówka, Żerocin, Danówka i Sokule, część miejscowości Witoroż położona na zachód od dróg nr 1111L i 1112L oraz część miejscowości Leszczanka położona na północ od drogi nr 1111L. 

W tych miejscowościach obowiązuje nakaz odosobnienia drobiu lub innych ptaków w kurnikach lub zamkniętych obiektach, co ma ograniczyć kontakt z ptactwem dziko żyjącym lub pochodzącym z innych gospodarstw. Pełna treść rozporządzenia nr 14 wojewody lubelskiego z dnia 26 maja dostępna jest na stronie ⇒ LUW Rozporządzenia 2021.


Obszar zapowietrzony (kolor pomarańczowy) i zagrożony (kolor różowy) ptasią grypą

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (3 czerwca 2021 07:44:40) Takie tam. Nie zamkną. Duże firmy mają swoją weterynarię i obostrzenia ich nie dotyczą. Tak było m.in. w przypadku ASF i chlewni spółki Sokołów. autor: Heheszki
    (3 czerwca 2021 07:43:29) Witasz nie zamkną, bo tam rządzi Leszek, a i Kot ponoć się wybiera, bo odchodzi po tej kadencji, że stanowiska burmistrza. autor: Gość
    (2 czerwca 2021 22:43:02) Wcale mnie to nie smuci może zamkną wipasz a jak asf by.sie pojawil to i chlewnie,dzisiaj znowu wieczorem smierdzialo nie do wytrzymania autor: gość
    logo male