Gminne Święto Niepodległości
Gmina Międzyrzec Podlaski zaprasza do udziału w obchodach Święta Niepodległości. Spotkanie w Krzewicy rozpocznie msza święta, po niej nastąpi przemarsz ze światłem i wręczenie gminnych odznaczeń.
Program wydarzenia:
godz. 16:00 msza święta w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Krzewicy
godz. 16:45 „Marsz ze światłem” spod kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Krzewicy
godz. 17:00 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy
Uroczyste wręczenie aktów nadania tytułów: „Honorowy Obywatel Gminy Międzyrzec Podlaski” oraz „Zasłużony dla Gminy Międzyrzec
Podlaski”
godz. 18:00 Część artystyczna „Wieczór z patriotyzmem w Krzewicy”
Organizatorzy:
Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz
Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Krzewicy
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Najczęściej czytane
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Podobne artykuły:
0
138
Patriotyzm w działaniu – w Krzewicy nagrodzili tych, którzy budują wspólnotę
Mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski spotkali się w Krzewicy, by wspólnie świętować 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęła wspólna modlitwa i symboliczny „Marsz ze światłem”, po których w siedzibie miejscowej szkoły odbyła się gminna uroczystość połączona z wręczeniem honorowych odznaczeń dla osób zasłużonych dla wspólnoty.
0
Marsz ze światłem i honorowe odznaczenia
11 listopada Krzewica ponownie stanie się miejscem wspólnego upamiętnienia tak ważnego dla Polaków momentu odzyskania niepodległości. "Wieczór z patriotyzmem", jak każdego roku, stanie się okazją do manifestacji jedności i poszanowania historii oraz odznaczenia tych, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla Gminy Międzyrzec Podlaski.
0
95
Honorowe odznaczenia jednym z punktów programu "Wieczoru z patriotyzmem"
Uroczysta msza święta, marsz ze światłem i wieczór w oprawie patriotycznej, łączący w sobie wspomnienie wydarzeń prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uhonorowanie osób, które w sposób szczególny tworzą i wspierają funkcjonowanie współczesnej Gminy Międzyrzec Podlaski - właśnie w taki sposób już po raz jedenasty społeczność gminy celebrowała Narodowe Święto Niepodległości w dniu 11 listopada.
0
Marsz ze światłem i patriotyczny wieczór
Gmina Międzyrzec Podlaski zaprasza swoich mieszkańców i gości do Krzewicy, gdzie odbędą się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie msza święta, marsz ze światłem i wieczór z patriotyzmem, którego częścią będzie wręczenie honorowych tytułów osobom zasłużonym dla gminy.
0
23
Wieczór patriotyczny w Krzewicy
Gmina Międzyrzec Podlaski zaprosiła swoich mieszkańców do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Krzewicy, gdzie odbyła się msza święta, marsz ze światłem i wieczór z patriotyzmem. Tego dnia wręczono honorowe odznaczenia osobom, które w sposób wyjątkowy wyróżniły się na tle gminnej społeczności.
3
59
Nagrody i odznaczenia podczas gminnej uroczystości
Gmina Międzyrzec Podlaski w tym roku na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zaprosiła swoich mieszkańców do Krzewicy, gdzie w dniu 11 listopada miała miejsce podniosła uroczystość połączona z wręczeniem honorowych odznaczeń i rozstrzygnięciem konkursu o tematyce patriotycznej.
0
Marsz i odznaczenia podczas listopadowych obchodów
Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Krzewicy, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Wysokim oraz dyrektor PSP w Krzewicy zapraszają na "Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości", które rozpoczną się mszą świętą w Krzewicy. W programie także "Marsz ze światłem" i wręczenie tytułów Honorowy Obywatel oraz Zasłużony dla Gminy.
0
62
Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Międzyrzec Podlaski
Społeczność Gminy Międzyrzec Podlaski uczciła Narodowe Święto Niepodległości składając hołd poległym w walce o wolność. Ten wyjątkowy dzień był również okazją do uhonorowania współczesnych lokalnych bohaterów, który w sposób szczególnie zasłużyli się dla gminy i jej mieszkańców.
8
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości "Wieczór z Patriotyzmem" - zaproszenie
Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz zaprasza do udziału w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem "Wieczór z Patriotyzmem", które odbędą się 11 listopada o godz. 16:00 w Krzewicy. W trakcie uroczystości zostaną wręczone honorowe odznaczenia.