Celem konkursu jest przede wszystkim poznanie historii gminy, jej zabytków, sztuki ludowej, obrzędów ludowych czy wydarzeń historycznych. Ważna jest również znajomość środowiska przyrodniczego, np. pomników przyrody czy jej ochrony. Młodzież, dzięki konkursowi, uczy się również tego co w dniu dzisiejszym dzieje się na terenie gminy i jak będzie wyglądała jej przyszłość pod wzgldem politycznym i samorządowym.
Aby wziąć udział w finale gminnym uczniowie musieli wykazać się odpowiednią wiedzą w eliminacjach szkolnych. Do finału kwalifikowało się po trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły. W gminnym finale konkursu udział wzięło 15 uczniów z 5 Szkół Podstawowych z terenu gminy Międzyrzec Podlaski: Rzeczycy, Kożuszek, Miś, Rudnik i Tuliłowa.
Wydarzeniu towarzyszył również konkurs plastyczny. Uczniowie techniką dowolną musieli przedstawić „Miejsca pamięci walk o niepodległość na terenie Międzyrzecczyzny”.
Największą wiedzą wykazali się:
I miejsce – Kinga Latoch – SP w Rzeczycy, nauczyciel przygotowujący Anna Łuciuk
II miejsce – Radosław Hałasa – SP w Misiach, nauczyciel Jerzy Szkołut
III miejsce – Karolina Grzeszyk – nauczyciel Anna Łuciuk
Wyróżnienie: Szymon Saczuk – SP w Rudnikach – nauczyciel Sławomir Litwiniuk
Najciekawsze prace plastyczne wykonali:
I miejsce – Oliwia Rudnicka – SP w Kożuszkach – nauczyciel Sylwia Rękas
II miejsce – Jakub Siłuszyk – SP w Kożuszkach – nauczyciel Sylwia Rękas
III miejsce – Dominika Zając – SP w Rudnikach – nauczyciel Andrzej Kurenda
Nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury wręczyła zwycięzcom dyrektor szkoły w Rudnikach Monika Swórska w asyście dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Justyny Świerczewskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali numery "Rocznika Międzyrzeckiego" przekazane przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu.
«Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»
Copyright 2020 © Międzyrzec.info
Lokalny portal informacyjny