Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
9.3°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

GOK gospodarny i pomysłowy

26 maja 2021 12:43 | autor: Anna Ostapiuk

Wiele cennych inicjatyw podejmuje w ostatnim czasie międzyrzecki Gminny Ośrodek Kultury. Działając prężnie w oparciu o kilka lokalnych świetlic zachęca do brania udziału w coraz liczniejszych wydarzeniach kulturalnych, sportowych i społecznych, a przede wszystkim aktywizujących różne osoby bez względu na ich wiek. Aby sprostać dużemu zainteresowaniu mieszkańców jednostka podejmuje kolejne kroki w szkoleniu własnych pracowników i animatorów kultury, a dodatkowo pozyskuje znaczne dofinansowania zewnętrzne. Koniecznie sprawdźcie, jaką ofertę na nadchodzący czas letni ma dla was ośrodek kultury. Nie przegapcie zwłaszcza kolonii w górach!

Tegoroczny maj to dobry miesiąc dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, a także całej wspólnoty gminnej, do której skierowane są liczne oferty kulturalne, edukacyjne, sportowe i społecznie aktywizujące. Jednostka pozyskała dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury, bierze udział w szkoleniach, a przy okazji przygotowała garść propozycji na nadchodzące miesiące wakacyjne.

Tu rodzi się kultura

Aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców pracownicy GOK nieustannie szkolą się i poszukują nowych rozwiązań. Obecnie jednostka uczestniczy w cyklu szkoleniowym "Inkubator Młodej Kultury" skierowanym do osób prowadzących działalność w sferze edukacji kulturowej. To pierwszy element konkursu "Bardzo Młoda Kultura" będącego programem dotacyjnym Narodowego Centrum Kultury. Projekt polega na dwóch etapach, pierwszy to obowiązkowe szkolenia, których ideą jest nawiązanie partnerstwa oraz wykazanie ścisłego związku pomiędzy animacją kultury i edukacją kulturalną. Do szkolenia przystąpiło dwóch pracowników międzyrzeckiego ośrodka kultury. - Wraz ze mną w szkoleniu uczestniczy animator kultury Aleksandra Szmytko - informuje dyrektor GOK Sylwia Hubica . Panie biorą udział w panelach: przygotowanie i realizacja lokalnych projektów w dziedzinie kultury oraz nowe technologie w kulturze i edukacji. Osoby, które odbędą szkolenie, będą mogły w drugim etapie złożyć projekt do Inkubatora, przewidującego kwoty od 2 do 5 tys. złotych. Projekty te mają się skupić na nawiązaniu współpracy pomiędzy jednostkami, np. ze szkołami, stowarzyszeniami czy innymi ośrodkami kultury. - Ten czas, który mamy, jest dobry na zmianę schematów, które znaliśmy i uczenie się nowych rzeczy, przede wszystkim naukę tego, jak obecnie pracować z ludźmi, animować i edukować kulturalnie. Schematy, które znaliśmy, przestały być w wielu przypadkach możliwe, np. duże imprezy na szeroką skalę, mieszanie grup. Potrzebujemy nowych narzędzi i sprzętu. Musimy działać wspólnie - podkreśla dyrektor Hubica . Projekty, które zamierza zrealizować GOK, będą realizowane pomiędzy czerwcem a październikiem br., a jedną z ważniejszych grup odbiorców będzie młodzież.

Potańcówka na dechach

Międzyrzecki GOK znalazł się wśród 262 beneficjentów programu Kultura - Interwencje otrzymując 13 tys. zł dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu "Gminna potańcówka na dechach". Jak zapowiada dyrektor Hubica, w ramach działań zaplanowano bezpłatne warsztaty muzyki tradycyjnej i tańców tradycyjnych Południowego Podlasia, a także koncerty i spotkania z muzykami ludowymi Podlasia i Polesia Lubelskiego.
Celem strategicznym programu dotacyjnego Kultura – Interwencje finansowanego przez MKDNiS jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.

GOK zaprasza do wzięcia udziału w inicjatywach, które zaplanowano na nadchodzący czas letni. Zajęcia w świetlicach lokalnych dla dzieci i dorosłych, a także kolonie w górach to świetna okazja do spędzania aktywnie wolnego czasu. Sprawdźcie szczegóły najbliższych ofert:

Klub Planszówek

We współpracy z mieszkańcami Przychód i Rzeczycy w świetlicy w Przychodach rusza Klub Planszówek, do którego mogą dołączyć osoby powyżej 16 roku życia. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godzinie 20:00. Zapisy pod numerami telefonów:
Kamil 508 280 517
Janusz 783 389 086
GOK 531 929 507

Wyroluj lenia - jazda na rolkach z instruktorem

W świetlicach w Halasach, Pościszach, Przychodach, Wysokim i Żabcach rozpoczynają się zajęcia nauki jazdy na rolkach dla osób powyżej 5 roku życia. Zapisy chętnych, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, prowadzone są pod numerem telefonu 531 929 507. - Czas wyrolowac lenia i zadbać o własne zdrowie - zachęca organizator. Zajęcia poprowadzi instruktor Mirosław Magier, którego pasję i społeczną działalność przedstawiliśmy w materiale ⇒ Na rolki z instruktorem .

Pozytywna dyscyplina

Jeśli chcesz zrozumieć własne dziecko, wspierać jego naturalny potencjał i wychować je na mądrego, pewnego siebie i odpowiedzialnego człowieka, a przy okazji poznać skuteczne techniki radzenia sobie z codziennymi trudnościami, weź udział w cyklu warsztatów wzmacniających rodzicielskie kompetencje i relacje rodzinne. GOK zachęca do skorzystania z oferty pierwszego warsztatu "Pozytywna dyscyplina", który odbędzie się 19 czerwca o godz. 9:00 w remizie OSP w Rzeczycy. Zapisy pod numerem telefonu 783 389 086. Koszt to 20 zł za 4 spotkania. Warsztat poprowadzi certyfikowany edukator Janusz Stepulak.

Kulturalne wakacje w górach

By móc działać jeszcze prężniej i korzystać z szerszego źródła opcji technicznych i finansowych pracownicy GOK zawiązali stowarzyszenie "Idziemy w kulturę", którego pierwsza inicjatywa to organizacja kolonii w górach. Oferta "Kulturalne wakacje w górach z uwzględnieniem programu profilaktycznego" skierowana jest do dzieci w wieku 9-16 lat w terenu gminy Międzyrzec Podlaski oraz dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Siedmiodniowe wczasy w Ośrodku Wypoczynkowym Szczeliniec w Karłowie w terminie 28 czerwca - 4 lipca to połączenie wypoczynku z realizacją programu edukacyjno - kulturalnego opartego m.in. o animizację kultury, udzielenie pomocy psychospołecznej i profilaktykę w zakresie problemu uzależnień.
Koszt wyjazdu to 1500 zł od osoby. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 665 267 717 i poprzez mail: idziemywkulture@gmail.com

Kolonie dofinansowane są przez gminę Międzyrzec Podlaski w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na rok 2021. Ponadto, dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim, w koloniach mogą wziąć udział dzieci z różnorodnych środowisk i o różnych potrzebach.

Szczegółowe informacje dotyczące kolonii, w tym ramowy program wypoczynku, regulamin i niezbędne formularze, dostępne są na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury w Międzyrzecu Podlaskim ⇒ Kulturalne kolonie w górach .

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny