YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Grają o Puchar Burmistrza

26 marca 2017 22:08:40 | autor: Redakcja / T. Węgrzyniak
Drugi turniej szachowy z cyklu Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych rozegrano w niedzielę, 26 marca. W gościnne progi Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 zawitało 64 szachistów z województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego.

II turniej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych (fot. arch. T. Węgrzyniak)

Głównym sponsorem turnieju, jak również całego cyklu, jest firma Dr Gerard, natomiast sponsorem wspierającym - Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim, który pomaga szachistom od 2010 r.

Juniorzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych do lat 8, 10 i 14. Tym razem turniej wygrał radzyński szachista Andrzej Litwiniec, który zdobył 8 pkt. Tuż za nim, z dorobkiem 7,5 pkt. uplasowali się: Łukasz Chomiuk z Międzyrzeca i Adam Łukasik z kluby Skoczek Siedlce.

W grupach juniorskich do lat 14 triumfowała Patrycja Waszczuk reprezentująca Wisłę Kraków przed Hanną Nurzyńską z międzyrzeckiego klubu szachowego. W swojej grupie wygrał Wiktor Kukawski z MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski.

Najlepszym szachistą w grupie dziesięciolatków okazał się zawodnik LKSZ Lublin - Igor Zasadziński. Drugie miejsce zajął Mariusz Kurczyński z MUKS Gambit, a trzecie - Artur Gryzio z LUKS Lubartów. Wśród dziesięciolatek najlepszą zawodniczką została Maja Górska z UKS Korona Gdańsk. Wyprzedziła ona międzyrzeczanki: Karoliną Wysokińską i Aleksandrą Marciniuk.

W grupie chłopców do lat 8 wygrał Szymon Suska z Szachpol Łuków. Drugi był Michał Drozd z LUKS Lubartów, a trzeci Aleksander Nakaziuk z MUKS Gambit. Jedynaczką w grupie juniorek do lat 8 była mieszkanka Rogoźnicy - Anna Oleksiuk, która dzielnie stawiała czoła starszym koleżankom i kolegom i zakończyła turniej z dorobkiem 3 punktów.

Wyniki turnieju dostępne są na stronie http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_607/.

Organizatorzy zapraszają na kolejny turniej, który odbędzie się 30 kwietnia.

REKLAMA
reklama


II turniej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male