YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Harcerska lekcja historii

15 sierpnia 2017 09:18:17 | autor: Redakcja
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej uczcił rocznicę Powstania Warszawskiego organizując grę terenową na ulicach Międzyrzeca Podlaskiego.

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (fot. miedzyrzec.info)

Pierwszego sierpnia międzyrzeckie drużyny należące do ZHR postanowiły uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego organizując na terenie Międzyrzeca Podlaskiego grę terenową w realiach Polski okresu stalinowskiego. Jednym z zadań uczestników gry było przeprowadzenie sondy ulicznej wśród mieszkańców miasta, w której harcerze zadawali pytania dotyczące Powstania Warszawskiego.

Zespoły wykonując zadania, które wynikały ze scenariusza gry, poruszały się ulicami miasta zwracając uwagę przechodniów. Był to cel organizatorów gry. Taka forma uczczenia ważnej rocznicy miała na celu włączeni mieszkańców do współuczestnictwa i zachęcenie ich do chwili refleksji.

W przygotowaniach i realizacji scenariusza gry harcerzy wsparli członkowie OSP Stołpno, którzy wykonywali zadania tzw. "punktowych", bardzo dobrze odgrywając przypisane im role. Po zakończeniu zmagań w terenie harcerze zebrali się na apelu na Skwerze Armii Krajowej, gdzie wyróżniono najlepszych uczestników gry oraz złożono kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (21 sierpnia 2017 23:12:29) Co Wy głupoty piszecie !! Tyle się znacie co koń na graniu na fortepianie. autor: gość
    (17 sierpnia 2017 09:37:24) Jedni tam obronę terytorialną wysyłają z Macierewiczem na czele, inni harcerzy. Niedługo pół Polski się tam zjawi i zrobi taki porządek że kamień na kamieniu nie pozostanie. autor: gość
    (16 sierpnia 2017 20:41:45) Jechac do Suszka porzadkowac miejsce obozowiska taki cel powinniscie miec. autor: gość
    logo male