YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Hojne serce o pojemności kilkuset litrów

12 sierpnia 2020 13:01:06 | autor: Anna Ostapiuk
Po raz kolejny firma "Pesan" z Zahajek wsparła drelowski samorząd w walce z pandemią. Przekazane środki ochrony osobistej poprawią bezpieczeństwo osób pozostających w kwarantannie oraz odwiedzających instytucje publiczne.

Płyny do dezynfekcji ofiarowane Gminie Drelów przez firmę PESAN z Zahajek (fot. PESAN Zahajki)

W dniu 12 sierpnia na ręce wójta Piotra Kazimierskiego przekazano darowiznę w postaci 340 litrów środków dezynfekcyjnych. Ofiarodawca po raz kolejny wsparł samorząd w walce z pandemią, która od niedawna rozpanoszyła się również na terenie gminy Drelów. Środki ochrony osobistej, przekazane przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Pesan" z Zahajek, reprezentowane przez Joannę Wójcik, zostaną rozdysponowane wśród osób przebywających na kwarantannie (80 osób wg stanu na dzień 10 sierpnia) oraz przekazane instytucjom publicznym podlegającym gminie.

- Firma "Pesan", która działa na naszym terenie, wzorowo płaci podatki i zatrudnia naszych mieszkańców, czym pomnaża również wkład finansowy gminy. Od dawna słynie z tego, że jest bardzo hojna, wspiera szkoły, przedszkola i inne instytucje funkcjonujące na terenie naszej gminy - mówi włodarz Piotr Kazimierski. - Dziś po raz kolejny wsparła nas poprzez darowiznę w postaci środków do dezynfekcji, ważną w sytuacji pandemii koronawirusa. Postaramy się szybko i sprawnie wyposażyć w środki ochrony zwłaszcza osoby objęte kwarantanną, a część, która pozostanie, zostanie rozdysponowana na rzecz instytucji publicznych, takich jak szkoły, przedszkole, Gminne Centrum Kultury i biblioteki. Są to miejsca, do których dorośli i dzieci uczęszczają również w wakacje, a które będą funkcjonować z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i rygorów, które niesie pandemia.

Urząd gminy Drelów oraz instytucje takie, jak Gminne Centrum Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna z jej filiami wznowiły funkcjonowanie po tygodniowej przerwie wywołanej zagrożeniem epidemicznym. - Musimy nauczyć się funkcjonować w czasie pandemii, na miarę możliwości nie zmieniać zasad dotychczasowego funkcjonowania, a to bez środków ochrony osobistej nie jest możliwe. Zatem każda taka darowizna ułatwia funkcjonowanie samorządu i jego instytucji, a także poprawia bezpieczeństwo mieszkańców. Bardzo dziękuję właścicielom firmy "PESAN", zwłaszcza przemiłej pani Asi, która dba o to, żeby nasza gmina była bezpieczna - wyraził słowa uznania wójt Kazimierski.

Przypomnijmy, że w marcu gmina otrzymała darowiznę w postaci środków ochrony osobistej na zabezpieczenie działań jednostek OSP podczas ewentualnych akcji związanych z kwarantanną. - Jak zawsze działamy lokalnie. Utożsamiamy się z Gminą Drelów, jest ona naszą małą Ojczyzną. Tu żyjemy i prowadzimy firmę. W związku z obecną sytuacją, mając taką możliwość, chcemy pomóc przekazując środki dezynfekcyjne - tłumaczy właścicielka firmy "Pesan" Joanna Wójcik z Zahajek.

"Sytuacje kryzysowe wyjątkowo potrafią zweryfikować ludzkie zachowania, pokazać jakie wartości liczą się najbardziej.(...) Łączymy wyrazy szacunku i uznania za bezinteresowność, obywatelską i prospołeczną postawę, zwłaszcza w chwilach, w których zjednoczone działanie jest nam wszystkim szczególnie potrzebne." (fragment Podziękowania z dnia 23 marca 2020 r. zamieszczonego na stronie urzędu gminy Drelów).

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male