YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Hołownia i "Boskie zwierzęta"

7 maja 2019 22:58:03 | autor: redakcja
Szymon Hołownia będzie gościem kolejnego spotkania cyklu VITOexTrEAM. Znany publicysta odwiedzi Międzyrzec 21 maja.

Szymon Hołownia to polski dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, Newsweeku i kanale Religia.tv. Obecnie w stacji TVN prowadzi wspólnie z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!” i pisze do Tygodnika Powszechnego.

Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, które finansują działalność Domu Dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Demokratycznej Republice Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką honorową za zasługi dla ochrony praw dziecka”. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Tematem spotkania w Międzyrzecu będzie najnowsza książka Hołowni "Boskie zwierzęta". Gość będzie mówił między innymi o tym czy zwierzęta idą do nieba, czy mają współtworzyć z nami świat czy nam służyć, dlaczego mamy mało czasu, żeby chronić naszą planetę. Wśród poruszanych tematów będzie między innymi konsumpcjonizm, wegetarianizm i wiele innych.

Spotkanie w Międzyrzecu odbędzie się 21 maja w sali widowiskowej MOK przy ul. Warszawskiej 37. Początek o godz. 20.30. Wstęp bezpłatny.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male