YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Ich głosom nie ma równych

11 czerwca 2021 11:21:21 | autor: Anna Ostapiuk
Utalentowane młode wokalistki z gminy Drelów szturmem zdobywają muzyczne sceny. Grand Prix na Festiwalu Piastuś to jedno z ostatnich osiągnięć uczennicy drelowskiej podstawówki Gabrieli Kieczki, natomiast na najwyższym podium Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Chełmie stanęła Maria Kossak z Zahajek reprezentująca międzyrzeckie LO.

Gabriela Kieczka, uczennica SP w Drelowie, podczas Festiwalu Piosenki Dziecięcej Piastuś, który odbył się 6 czerwca w Zespole Pałacowo - Parkowym Radziwiłłów w Białej Podlaskiej, wyśpiewała Grand Prix. Kilka dni wcześniej, 30 maja w Łomazach, wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii klas I-III w XVI Powiatowych Prezentacjach Wokalnych, a uwieńczeniem pasma sukcesów i kolejnym miejscem na najwyższym podium okazał się występ na VI Powiatowym Festiwalu Solistów Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Kodniu. 


Gabriela Kieczka, uczennica drelowskiej podstawówki, zdobyła Grand Prix podczas Festiwalu Piosenki Dziecięcej Piastuś (fot. Bialskie Centrum Kultury)

W kodeńskim festiwalu wystąpiły również dwie inne uczennice SP w Drelowie Izabela Kieczka i Aleksandra Tarasiuk, które zajęły ex aequo III miejsce w kategorii klas IV-VI.


fot. Szkoła Podstawowa w Drelowie

Swój kolejny muzyczny sukces odnotowała również Maria Kossak, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Międzyrzecu Podlaskim, zdobywając 8 czerwca pierwsze miejsce w kategorii soliści w XVIII Wójewódzkim Festiwalu Pisoenki Anglojęzycznej, organizowanym przez IV LO we współpracy z Chełmskim Domem Kultury.


Maria Kossak zdobyła I miejsce w XVIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Chełmie (fot. LO Międzyrzec Podlaski)

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (11 czerwca 2021 15:36:17) Brawo młode damy, może wreszcie ktoś z naszego regionu na miarę Pani Sławy wyrośnie. Jak do tej pory to ogólnie od początku lat dziewięćdziesiątych tylko ,,nie ma fal,, i tym podobny badziew. Nic w ucho nie wpada, a miara popularności piosenkarza nie jest głos ,a ilość piór w piedu. autor: HIHOT
    logo male